Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
15°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Druga seja skupščine EZTS in določitev ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
04.04.2012      15:27
A A

Druga seja skupščine EZTS in določitev prioritetnih področijDeli:

V ponedeljek, 2. aprila 2012, je v veliki sejni dvorani Mestne občine Nova Gorica potekala druga seja skupščine Evropskega združenja za teritorialno sodelovanje (EZTS) občin Gorica, Nova Gorica in Šempeter-Vrtojba. Po februarski umestitveni seji je bila to prva operativna seja, katere so se je poleg vseh članov sveta udeležili tudi župani Milan Turk, Matej Arčon in Ettore Romoli. Skupščina je na srečanju določila prioritetna področja, na katerih bo delala, ob tem pa so se njeni člani dogovorili tudi o naslednjih korakih, ki bodo privedli do popolne operativnosti EZTS.

Skupščina je določila štiri prioritetna področja (specifični cilj je strateško usklajevanje politik na območju vključenih občin, in sicer pri projektih infrastrukture, transporta, mobilnosti in logistike ter pri energetiki) in štiri permanentne odbore, ki bodo snovali skupne projekte za črpanje evropskih sredstev. Poleg tega je združenje svoje dosedanje cilje razširilo še na področje zdravstva in izobraževanja. Po besedah podpredsednika združenja Roberta Goloba sta bili novi področji dodani na predlog predsednika Franca Frattinija, vsi prisotni člani pa so pobudo pozdravili. Beseda je tekla tudi o raznih konkretnih projektih, kot so čezmejna povezava kolesarskih stez, povezave na turističnem področju in ustanovitev nove evropske univerze, ki bi po navajanju goriškega župana Ettoreja Romolija lahko imela sedež na območju nekdanje bolnišnice v Gorici. »Tu bi lahko nastal nov evropski univerzitetni pol, kjer bi posebno pozornost posvečali novim tehnologijam. Cilj ni ustvarjanje dvojnikov, pač pa uresničitev nečesa, kar bi s svojo kakovostjo lahko pritegnilo študente iz tujine, npr. iz držav v razvoju,« je pojasnil Frattini, Romoli pa je pristavil, da bi »začetno jedro« novega visokošolskega centra lahko bila Novogoriška univerza.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.