Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 24.06.2018

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno. Nastale bodo posamezne plohe. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 22, na Primorskem do 24 °C.
12°C | 24°C
ponedeljek, 23.06.2018
11°C | 24°C
torek, 25.06.2018
15°C | 25°C
sreda, 26.06.2018
12°C | 27°C
četrtek, 27.06.2018
13°C | 28°C
Opozorila
Nedelja, 24.6.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Prvo srečanje občinskih svetov Mestne občine ......


OBČINSKI SVET, EVROPSKI PROJEKTI

| |
08.10.2017      17:42
A A

Prvo srečanje občinskih svetov Mestne občine Nova Gorica, Občine Gorica in Občine Šempeter-VrtojbaDeli:

V Novi Gorici bo v ponedeljek, 9. oktobra 2017, potekalo prvo srečanje svetnikov Občine Gorica, Mestne občine Nova Gorica in Občine Šempeter-Vrtojba. Na srečanju bodo predstavniki EZTS GO svetnikom treh občin ustanoviteljic predstavil izvajanje skupnih čezmejnih projektov in način izvajanja javnih naročil, ki ga omogoča evropska direktiva. Na skupnem srečanju občinskih svetov se bodo člani sveta seznanili s predlogom, o katerem bodo na prvi naslednji seji razpravljali občinski sveti posamezne občine, ustanoviteljice združenja. Evropska direktiva namreč omogoča, da se javni naročniki iz več različnih držav članic, torej ustanoviteljice EZTS GO, dogovorijo s sklepom pristojnega organa skupnega subjekta, torej Skupščine EZTS GO, o nacionalnih predpisih, ki se uporabljajo za posamezna javna naročila.

Gre za pomemben dokument, ki bo naknadno uradno predložen v seznanitev občinskim svetom treh občin. To bo prvi ukrep skupnega načrtovanja v čezmejnem prostoru, s katerim se bodo lahko pospešili predvsem postopki za izvedbo infrastrukturnih posegov na čezmejnem območju.

EZTS GO je od Evropske unije prejel 10 milijonov evrov za turistični razvoj Soče in za vzpostavitev čezmejne mreže zdravstvenih storitev. V okviru projekta Isonzo-Soča bo izvedena skupna mreža peš in kolesarskih poti, s čimer se bo oblikoval čezmejni urbani park. S tem se bo na eni strani povečala privlačnost območja za obiskovalce in turiste, po drugi pa se bodo nadgradile priložnosti za trajnostno mobilnost lokalnih prebivalcev. Pri projektu Salute-Zdravstvo gre za vzpostavitev skupnih ekip zdravstvenega osebja za oskrbo na področju duševnega zdravja, avtizma in fiziološke nosečnosti. Poskusno bo vzpostavljen tudi Enotni center za naročanje slovenskih in italijanskih zdravstvenih ustanov.

Dogodek z začetkom ob 17. uri v dvorani Pinta konferenčnega centra Perla v Novi Gorici boste lahko neposredno spremljali prek spleta (http://www.news24live.it/gectgo-eztsgo-09-10-17).
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.