Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

JUTRI
24°C
1°C
PET.
26°C
5°C

1. faza gradbenih protipoplavnih ukrepov na območju Čukelj in Zapučk se začenja

V sredo, 23. oktobra 2019, je bila podpisana pogodba za izvedbo 1. faze protipoplavnih ukrepov na območju Čukelj in Zapučk. Ker je sistem odvodnje na tem območju neustrezen, bo v 1. fazi na razpisu izbran izvajalec del, Ginex International Gradbeni inženiring, od obstoječega propusta na Zapučkah do Ceste na Čuklje razširil obstoječi jarek in mu spremenil niveleto v dolžini cca 471 m. Ustrezno bo urejen tudi vtok obstoječega cestnega jarka. Poleg tega je predvidena še obnova obstoječega prepusta vzdolž struge vodotoka. 

Investicija se izvaja v okviru strateškega projekta VISFRIM - Upravljanje poplavne ogroženosti na porečju reke Vipave in na ostalih čezmejnih porečjih, ki poteka v okviru Programa sodelovanja Interreg V-A Italija-Slovenija 2014–2020. Vrednost pogodbeno dogovorjenih del znaša 265.892 EUR, od tega je delež sofinanciran s strani Evropske unije 197.625,00 EUR. 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi