Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

JUTRI
32°C
16°C
SOB.
32°C
16°C
Deli

Vrsta aktualnih spodbud Eko sklada za občane

Pri načrtovanju določenih osebnih in družinskih naložb v obnovljive vire energije in za večjo energetsko učinkovitost so občanom zelo dobrodošle spodbude Eko sklada, Slovenskega okoljskega javnega sklada. Možne so v obliki nepovratnih finančnih spodbud (subvencij) ali ugodnega kreditiranja naložb, lahko tudi obojega hkrati. V vseh pozivih velja, da je treba vlogo vložiti pred pričetkom del oz. vgradnje opreme.

Vsi javni pozivi Eko sklada so načeloma odprti do porabe namenjenih sredstev. Vsi pozivi vključno z razpisno dokumentacijo so dosegljivi na spletni strani https://www.ekosklad.si/razpisi. Brezplačne nasvete o primerni izvedbi ukrepov in pomoč glede vlog na Eko sklad občani lahko dobijo pri energetskem svetovalcu mreže ENSVET oziroma v energetsko svetovalni pisarni. Svetovalec vsakomur brezplačno pomaga zasnovati finančno konstrukcijo za izvedbo potencialnih ukrepov, svetuje glede vloge na Eko sklad, pomaga oceniti pridobitve glede izboljšanje bivalnih razmer in oceniti vračilno dobo investicije na osnovi prihrankov stroškov rabe energije. Ni odveč opomniti, da je v skoraj vsaki slovenski hiši ali stanovanju precej potreb za izboljšanje bivalnih razmer in zdravo bivanje ter povečanje energijske učinkovitosti, in sicer ne glede na to v kateri fazi priprave, snovanja ali načrtovanja ukrepov posameznik trenutno je.

Lokalna svetovalna pisarna mreže ENSVET se nahaja v Novi Gorici, na naslovuSedejeva ulica 7.
Tel. naročanje:  na odzivnik 05 300 16 87

Svetovanje: po predhodnem dogovoru, v torek in četrtek od 16.15 do 18.30
Spletna stran pisarne: http://www2.arnes.si/~mlicen3/index.html

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi