Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.10.2018

pretežno jasno
Zvečer bodo padavine ponehale. Ponoči se bo deloma zjasnilo, proti jutru bo v notranjosti Slovenije nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
12°C | 24°C
petek, 17.10.2018
12°C | 23°C
sobota, 19.10.2018
11°C | 24°C
nedelja, 20.10.2018
9°C | 24°C
ponedeljek, 21.10.2018
9°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 17.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice €nergija

Nove spodbude Eko sklada za naložbe v stavbah ......


OBVESTILA, €NERGIJA

| |
17.10.2017      15:34
A A

Nove spodbude Eko sklada za naložbe v stavbah in električna vozilaDeli:
Eko sklad, Slovenski okoljski javni sklad je na svoji spletnistrani www.ekosklad.si objavil nove pozive s spodbudami za naložbe v stavbah in vozila. Med novostmi za občane so znatno višja nepovratna sredstva za zamenjavo starih kurilnih naprav s toplotno črpalko ali novo kurilno napravo na lesno biomaso ter nepovratna sredstva za ogrevanje na plin v občinah, degradiranih zaradi onesnaženosti zraka. Druga bistvena novost pa so nepovratna sredstva za električna motorna kolesa in mopede ter postopkovne spremembe. Občani bodo namreč vlogo za pridobitev nepovratnih sredstev za električna vozila lahko oddali po izvedbi naložbe.

Za naložbe učinkovite rabe energije in rabe obnovljivih virovenergije v eno-in dvostanovanjskih stavbah ter za nekatere naložbe v posameznih stanovanjih v večstanovanjskih stavbahbodo spodbude še naprej višje za hkratno izvedbo več ukrepov, na voljo pa bodo za naslednje ukrepe:

 • vgradnja solarnega ogrevalnega sistema v stanovanjski stavbi;
 • vgradnja kurilne naprave na lesno biomaso za centralno ogrevanje stanovanjske stavbe;
 • vgradnja toplotne črpalke za centralno ogrevanje stanovanjske stavbe;
 • priključitev starejše eno-ali dvostanovanjske stavbe na sistem daljinskega ogrevanja (nov ukrep, do sedaj samo za priključitev na sistem daljinskega ogrevanja na obnovljiv vir energije);
 • vgradnja energijsko učinkovitih lesenih oken v starejši stanovanjski stavbi;
 • toplotna izolacija fasade starejše eno-ali dvostanovanjske stavbe;
 • toplotna izolacija strehe ali stropa proti neogrevanemu prostoru v starejši eno-ali dvostanovanjski stavbi;
 • vgradnja prezračevanja z vračanjem toplote odpadnega zraka v stanovanjski stavbi;
 • vgradnja plinskega kondenzacijskega kotla za centralno ogrevanje starejše stanovanjske stavbe (nov ukrep,velja samo v občinah s sprejetim Odlokom o načrtu za kakovost zraka);
 • gradnja ali nakup skoraj nič-energijske nove eno-ali dvostanovanjske stavbe;
 • celovita obnova starejše eno-ali dvostanovanjske stavbe;
 • nakup stanovanja v novi ali obnovljeni skoraj nič-energijski tri-in večstanovanjski stavbi (nov ukrep, do sedaj samo za nakup stanovanja v obnovljenivečstanovanjskistavbi).

Občani, ki so za navedene ukrepe vlogo oddali na prejšnji javni poziv in z izvedbo naložbe še niso začeli, lahko od te vloge odstopijo in vložijo vlogo na novem pozivu. Naložba pred oddajo nove vloge ne sme biti izvedena.

 
S pozivi se zagotavlja dovolj nepovratnih sredstev za vse ključne ukrepe učinkovite rabe energije in rabe obnovljivih virov energije, vlagatelji pa lahko za vse ukrepe, za katere so na voljo nepovratna sredstva Eko sklada, poleg le-teh pridobijo tudi ugoden kredit Eko.

Informacije o odprtih javnih pozivih Eko sklada so na voljo na telefonski številki 01 241 48 20 vsak ponedeljek, sredo in petek med 13.00 in 14.30 uro ter po elektronski pošti na naslovu ekosklad@ekosklad.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.