Logo MojaObčina.si

Rogašovci

JUTRI
17°C
2°C
SRE.
19°C
10°C

Kulturni praznik 2020

V programu so se z recitalom in glasbo predstavili učenciv Osnovne šole Sveti Jurij.

Osrednji del prireditve pa je popestril literarno-filmsko-glasbeni dogodek, ki je temeljil na delih pisatelja Štefana Kardoša. V programu so poleg Štefana Kardoša nastopili še Dejan Berden - piano, Jože Glažar - kitara, Katarina Šebök - vokal. V prepletu glasbe, video posnetkov (režija Jože Glažar) in branja odlomkov iz romanov ter pripovedovanja (Štefan Kardoš) sledimo zgodbi ljudi štirih generacij; z besedo, glasbo in podobo poskušajo avtorji iz gledalca-poslušalca izvabiti čustva in spomine na lastne prednike, ki so doživeli podobno usodo. Besedila so večinoma v slovenskem knjižnem jeziku, nekaj pa jih je tudi v prekmurščini, predvsem besedila petih pesmi.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi