Logo MojaObčina.si

Rečica ob Savinji

DANES
20°C
5°C
JUTRI
22°C
7°C
1269

Rečica ob Savinji visoko med slovenskimi turističnimi biseri 2021

V reviji Moje finance so v sredo objavili lestvico Top 30 slovenskih turističnih biserov 2021. Med 212 slovenskimi občinami se je občina Rečica ob Savinji uvrstila na 12. mesto. Letošnje uvrščanje na lestvico so prilagodili spremenjenim razmeram in tokat imajo pomembno mesto v njihovi metodologiji unovčeni turistični boni. Prav tako so letos predrugačili metodologijo ocenjevanja in upoštevali šest kazalnikov, ki so jim pripisali različne uteži. Največjo, 30-odstotno utež, so pripisali številu ležišč glede na število občanov, 20-odstotno utež imata število prenočitev na prihod turista in znesek unovčenih turističnih bonov na ležišče. Preostali kazalniki, število prihodov turistov na občana, delež tujcev v prenočitvah in znesek pobranih turističnih taks na občana, imajo l0-odstotne uteži. Po naštetih kriterijih se je rečiška občina uvrstila na 12. mesto, med 30 slovenskih turističnih biserov pa sta se iz Zgornje Savinjske doline uvrstili še občini Solčava (23. mesto) in Mozirje (25. mesto).  

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi