Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 20.06.2018

delno oblačno
Danes bo povečini sončno, le na jugovzhodu bo dopoldne nekaj več oblačnosti. Ponekod bo še pihal veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 32 °C.
14°C | 30°C
četrtek, 21.06.2018
15°C | 31°C
petek, 22.06.2018
16°C | 18°C
sobota, 23.06.2018
6°C | 21°C
nedelja, 24.06.2018
9°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 20.6.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Dobrodelna akcija Drobtinica 2013


OBČINSKE, OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
20.11.2013      20:27
A A

Dobrodelna akcija Drobtinica 2013


16. oktober je svetovni dan hrane. V sklopu tega dne RK Slovenije organizira dobrodelne akcije pod imenom Drobtinica po vsej državi.


Stojnica je bila bogato obložena
Stojnica je bila bogato obložena
Deli:

Zadnja leta  tudi naša krajevna organizacija organizira akcijo, katera kaže na neverjeten odziv občanov in občank. Prostovoljci RK skušamo nagovoriti občane, da prispevajo pekovske in druge prehrambene artikle, katere podarjamo na stojnici v zameno za denarne prispevke.

 

Letos smo akcijo Drobtinica izvedli v soboto, 19. oktobra pred trgovino na Rečici. Stojnica je bila obložena z domačim kruhom, pecivom, pekovskimi izdelki, vloženim sadjem, jajci, rezanci…Mimoidoči so se ustavljali in v zameno za izdelke velikodušno prispevali za humano stvar. Vsi zbrani prispevki so se namreč nakazali na TR naše osnovne šole. Letos smo zopet presegli lanski znesek, ki znaša 2023€. Sredstva se bodo porabila za šolsko prehrano otrokom iz socialno šibkejših okolij.

 

Vsem donatorjem iskrena hvala za nesebično pomoč, ki ste jo izkazali našim otrokom za njihovo lepše otroštvo. Hvala podjetjem, samostojnim podjetnikom, posameznikom, občanom z vseh zaselkov naše lokalne skupnosti in prostovoljcem, ki so pomagali, da je akcija uspela. Se vidimo naslednje leto.

 

Ana Šimenc, predsednica KO RK Rečica ob Savinji

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KO RK REČICA OB SAVINJI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!