Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
16°C | 33°C
sobota, 24.06.2017
16°C | 31°C
nedelja, 25.06.2017
18°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 28°C
torek, 27.06.2017
14°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
16°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Uspešni nastopi Fužinarjevih plavalcev na ......


ŠPORT

| |
31.07.2014      11:30
A A

Uspešni nastopi Fužinarjevih plavalcev na državnih prvenstvih


Z letnimi državnimi prvenstvi so Fužinarjevi dečki ter mlajši dečki in deklice zaključili letošnjo sezono. Kronali so jo z odličnimi uspehi, saj so dečki in deklice ponovno osvojili ekipni naslov državnih prvakov, mlajšii dečki in deklice pa naslov podprvakov.


Deli:

Mlajši dečki in deklice so se udeležili letnega državnega prvenstva v Brestanici. Tekmovanja se je udeležilo 265 plavalcev iz  26-tih slovenskih klubov. Fužinarjeva ekipa je štela 13 plavalcev in 9 plavalk. Prvenstvo je bilo moštveno in posamično.

Plavalci in plavalke Fužinarja so osvojili moštveno 2. mesto za plavalnim klubom Olimpijo Ljubljana in pred plavalnim klubom Triglavom Kranj. Posamezno so osvojili 10 prvih, 7 drugih in 5 tretjih mest.  Najuspešnejša Fužinarjeva plavalca sta bila Metka Remic in Lovro Knez. Metka Remic je osvojila pet posamičnih naslovov državne prvakinje in bila trikrat druga. Lovro Knez je štirikrat osvojil naslov državnega prvaka in bil dvakrat tretji. Na stopničke sta stopila tudi Gašper Gregor, ki je bil enkrat drugi in dvakrat tretji ter Zoja Markač, ki je bila enkrat druga in enkrat tretja.

Naslov državnega prvaka je v disciplini 4 x 50m mešano osvojila tudi štafeta mlajših dečkov, v isti disciplini je bila štafeta deklic druga. V disciplini 4 x 50m prosto sta štafeti dečkov in deklic osvojili tretji mesti.

Letno državno prvenstvo dečkov in deklic pa je minuli vikend potekalo v Kranju. Tekmovanja se je udeležilo 220 plavalcev iz 24-tih slovenskih klubov. Fužinarjeva ekipa je štela 8 plavalcev in 11 plavalk. Moštveno so plavalci Fužinarja zmagali pred PK Ljubljana in PK Ilirijo.

V kategoriji dečkov in deklic so osvojili 31 medalj (13 zlatih, 8 srebrnih in 9 bronastih).

Najuspešnejša Fužinarjeva plavalca sta bila Mojca Hancman s petimi zmagami in enim drugim mestom ter Dejan Šteharnik s tremi zmagami. Mojca Hancman je pri deklicah odplavala najbolje točkovan rezultat prvenstva, na 400m, Dejan Šteharnik pa je pri dečkih odplaval drugi najbolje točkovan rezultat na 200m prsno. Naslov državnega prvaka je osvojil še Matija Može, ki je bil še dvakrat drugi in enkrat tretji.

Na stopničke so stopili še Urška Hancman, ki je bila enkrat druga, dvakrat tretja, Sara Račnik, ki je bila enkrat druga in trikrat tretja ter Žan Rihter, ki je bil dvakrat tretji.

Štiri naslove državnih prvakov ter dve drugi mesti so si priplavale še štafete dečkov in deklic.

Na našem domačem olimpijskem bazenu, na Mestnem kopališču na Ravnah pa se od 31. julija do 3. avgusta v okviru odprtega državnega prvenstva odvija mednarodno plavalno tekmovanje, ki se ga udeležuje 365 plavalk in plavalcev iz desetih držav (Belorusije, Hrvaške, Češke, Estonije, Izraela, Nizozemske, Portugalske, Srbije, Slovaške in Srbije).

Vabljeni k ogledu!

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PK FUŽINAR RAVNE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PK FUŽINAR RAVNE
PK FUŽINAR RAVNE
NA GRADU 0006
Tel:041 727 339
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.06.2017
Danes ni dogodkov.
25.06.2017 | Šole in vrtci
Koroški otroški festival
25.06.2017 | Šole in vrtci
Koroški otroški festival

Bodite prvi pri oddaji mnenja.