Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
13°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 23°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 23°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
13°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Zlate petice najboljšim učenkam in učencem


ŠOLSTVO

| |
11.06.2014      21:34
A A

Zlate petice najboljšim učenkam in učencemDeli:

V Kulturnem centru Ravne na Koroškem je potekal svečani sprejem s slavnostno podelitvijo zlatih petic učenkam in učencem z OŠ Koroški jeklarji in OŠ Prežihovega Voranca, ki so vsa leta šolanja dosegali najboljši uspeh.

Zlate petice je mladim, marljivim, predvsem pa odličnim učenkam in učencem podelil župan Občine Ravne na Koroškem, dr. Tomaž Rožen, ki je vsem, ki so v devetih letih šolanja dosegali najboljši učni uspeh in si prislužili zlate petice, s ponosom izrekel čestitke ob izrednem učnem uspehu.

 

Čestital pa je tudi njihovim staršem, učiteljem ter ravnateljem šol, ki so prav tako doprinesli k odličnemu in izjemnemu uspehu na njihovi uspešni učni poti, ki so jo prehodili v devetih letih šolanja.

 

Uspeh namreč nikoli ne pride sam od sebe. Le-ta je vedno rezultat trdega dela in vztrajnosti in letos si je ta laskav naslov, biti devet let šolanja najboljši in dosegati najboljši rezultat, prislužilo kar dvaindvajset učencev in učenk.


Na OŠ Koroški jeklarji je zlate petice prejelo trinajst učenk in učencev dveh oddelkov in sicer: Ana Gregor, Vanessa Gruden, Alenka Knez, Jaka Slivnik, Ema Štern, Marija Štiker, Barbara Gostenčnik, Tjaša Petrovič, Nika Podvinski, Andraž Pustoslemšek, Anja Stojčič, Neža Strmčnik in Lana Svečko.

 

Na OŠ Prežihovega Voranca je zlate petice prejelo devet učenk in učencev tudi iz dveh oddelkov. Najboljši učni uspeh devetih let so dosegli Zala Kokol, Zala Vučko, Nuša Perše, Kaja Logar, Miha Breznik, Gregor Popič, Tanja Turičnik, Špela Živič, Miha Čevnik.

 

Poleg podelitve zlatih petic je župan Občine Ravne na Koroškem, dr. Tomaž Rožen podelil še listno o priznanju Občine Ravne na Koroškem učencu Andražu Pustoslemšku. Listino je Andraž prijel: 'Za izjemen uspeh na tekmovanju iz logike in fizike, osvojitev naslova državnega prvaka na tekmovanju iz matematike, za izjemen posluh za kulturno – umetniško dejavnost ter za prispevek k promociji in ugledu občine v slovenskem prostoru.'

 

Kulturni program sta sooblikovala moderator Matjaž Homan ter skozi glasbo koroški duo Luka & Tomaž.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ravne na Koroškem
Občina Ravne na Koroškem
GAČNIKOVA POT 5
Tel:(02) 821 60 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.