Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

Vikend odbojke

DOGODKI

| |
07.11.2016      11:11

Ekipe Odbojkarskega kluba Fužinar so pretekli konec tedna zabeležile kar nekaj porazov, neuspešni so bili žal v treh kategorijah. Najprej so pred domačimi gledalci izgubili igralci druge ekipe, nato so izgubili tudi člani v 1. DOL. Neuspešno so kasneje nastopili še mladinci, ki so izjemno razočarani morali nastope končati v 1/4 finalu.

Igralci druge ekipe Fužinar Sij Metal Ravne so na domačem parketu nastopili proti Mislinji, ki je bila prevelik zalogaj za mlade igralce Fužinarja, ki so tekmo izgubili s 3:0. Najboljša v vrstah Mislinje sta bila bivša igralca Fužinarja Prikeržnik s 13 in Čuk z 12 točkami, za Fužinar pa so nastopili naslednji igralci: Šumnik 2, Maklin R. 1, Ranc 6, Naveršnik, Koren, Mori, Maklin J. 3, Slemenik, Primik, Lesnik 3, Tisovnik Enci 3, Ramšak, Adam, Golob, trener Jež. Naslednja tekma jih čaka v Hočah, kjer bodo nastopili proti ekipi Hoče II. Tekma bo v soboto, 12. novembra ob 14. uri.

Članska ekipa je minulo soboto odigrala tekmo na gostovanju v Kranju. Kar jim ni šlo na roko je, da je za Kranj prvič v prvenstvu zaigral Matej Kok. Kljub temu so igralci Fužinarja tekmo odprli zelo dobro in povedli za nekaj točk. Razlika pa je skopnela ravno na servisu omenjenega igralca, zato sta ekipi nadaljevali izenačeno. Nekoliko več zbranosti v končnici pa so zmogli domači in povedli z 1:0. Drugi niz je bil izenačen od začetka do konca, nobena ekipa pa si ni uspela priigrati večje prednosti. Domači so uspeli dobiti niz šele v končnici, ko je pri rezultatu 26:25 mimo trojnega bloka uspešno zaključil akcijo prav omenjeni Kok. Tudi v tretjem nizu so domači igrali na krilih Koka in Breganta, ki sta bila tudi najučinkovitejša napadalci pri Kranju, prvi s 14 drugi z 19 točkami z izjemno realizacijo v napadu. Kljub temu se igralci Fužinarja niso predajali, borili so se do zadnjega. A tudi v tretjem nizu jim je le malo zmanjkalo, s 25:22 so ga dobili domači in se veselili zmage s 3:0. Za Fužinar so nastopili: Stravnik 8, Jež M. 1, Lednik, Šavc, Tomaž, Jež J. 8, Milosavljević 1, Levar, Valentan 7, Rakić 7, Libnik, trener Nikolić. Naslednja tekma čaka člane v soboto, ko potujejo v Kamnik, kjer bodo nastopili proti Calcit Volleyballu.

V nedeljo pa so na parket dvorane V Šempetru stopili mladinci, kjer so odigralo turnir 1/4 finala. V prvi tekmi so po veliko provokacijah in nešportnega vedenja igrali izjemno nervozno in nikakor niso uspeli priti do svoje igre. Izgubili so z ekipo Šempeter II. V drugi tekmi so gladko opravili z Braslovčami, zato jih je ponovno čakala tekma proti Šempetru II. V primeru zmage bi se uvrstili v polfinale, kar je bil tudi cilj letošnje sezone. Glasni navijači in razigrani domačini pa so jim prekrižali načrte in jih premagali še drugič na turnirju. Žal se je s tem turnirjem sezona za mladince končala, zato bodo le ti misli usmerili v 3. DOL. Za mladince so nastopili naslednji igralci: Podhostnik 12, Maklin R. 12, Mori 7, Tisovnik Enci 17, Ranc 24, Šumnik 4, Koren 2, Drofelnik 2, Maklin J., Ramšak, Primik, Golob, Gradišnik, trener Jež.

Naslednji vikend bodo poleg obeh ekip v članskih ligah na parket stopili tudi kadeti, ki bodo odigrali turnir v Šoštanju.