Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

Vikend odbojke za ravenske odbojkarje

DOGODKI

| |
04.12.2017      10:18

Odbojkarjem OK Fužinar Metal Ravne v minulem vikendu ni šlo prav nič od rok, saj so izgubili vse tekme. Druga ekipa že v sredo s 3:1 v Šempetru, prva ekipa v soboto na derbiju v Šoštanju s 3:0, v nedeljo pa so obe tekmi nepričakovano izgubili tudi kadeti v Mariboru.

Odbojkarji druge ekipe so v sredo v Šempetru odigrali tekmo 7. kroga 3. DOL vzhod proti tamkajšnji drugi ekipi. V prvem nizu so zaradi slabšega pristopa in predvsem težav na sprejemu servisa gladko izgubili prvi niz. Vendar so se v drugem pobrali in izenačili na 1:1. V tretjem nizu so v končnici imeli priložnost za vodstvo z 2:1, a zaradi slabše končnice pa so le to zapravili. Četrti niz pa je ponovno bolje uspel domačim, ki so tekmo zaključili s 3:1.

V soboto, 2. decembra je ekipa Fužinar Sij Metala Ravne igrala v Šoštanju, kjer so se pomerili proti Šoštanj Topolšici, ki poleg domačega Fužinarja odkrito cilja na 1.DOL. Domači ekipi je uspelo prikazati odlično igro, ki je odbojkarji OK Fužinar niso mogli preprečiti. Kljub borbi na obeh straneh in veliko atraktivnih akcij, pa so jo bolje odnesli domači. Zmagali so celo s 3:0 in Fužinarju zadali že drugi poraz na začetku prvenstva. Vendar je do konca še dolgih 16 krogov, zato še nič ni odločeno. Hkrati pa ekipo od prvega mesta na lestvici ločijo le tri točke, vse najboljše ekipe pa v 2. delu prihajajo na Ravne.

V nedeljo, 3. decembra so v Mariboru nastopili kadeti. V prvi tekmi so z zelo slabo igro izgubili z 2:0 proti neposrednim konkurentom za A ligo, Panvito Pomgrad. V drugi tekmi so še drugič zapravili končnico proti Mariboru, ki jih je prav tako premagal z 2:0. Žal so tudi v prvi tekmi nepričakovano niz proti Mariboru osvojili igralci Pomgrada, s čimer so zaprli vrata A lige odbojkarjem Fužinarja, ki so letos imeli od ekipe visoka pričakovanja. Le en slab dan je bil dovolj, za veliko razočaranje v ekipi, a šport je sestavljen iz zmag in porazov. Za Fužinar so točke dosegli: Glinšek 21, Primik 12, Hovnik Rožen 5, Podričnik 4, Ramšak 01 3 točke, Ramšak 02 2, Tominc 2, nastopili pa so še Vučetić, Belaj, Merkač, Hribernik in Ranc.

Ekipe Fužinarja bodo v prihodnjem tednu naredile vse, da se vrnejo na zmagovita pota in stvari postavijo na svoje mesto. Vabljeni v soboto, 9. decembra od 16. ure dalje, ko bosta obe članski ekipo igrali v domači dvorani na Ravnah. Druga ob 16.00 proti Radencem, prva pa ob 19.00 proti Žirovnici.