Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
16°C | 23°C
petek, 30.06.2017
12°C | 24°C
sobota, 01.07.2017
13°C | 22°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 23°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 24°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
16°C
23°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

49. srečanje pevskih zborov od Pliberka do ......


DOGODKI

| |
13.03.2016      20:05
A A

49. srečanje pevskih zborov od Pliberka do TraberkaDeli:

Danes že zelo znano in tradicionalno srečanje pevskih zborov Od Pliberka do Traberka je hkrati tudi ena najstarejših oblik sodelovanja in druženja pevk in pevcev z obeh strani meje.

 

Začelo se je oktobra leta 1966 na pobudo dirigenta in glasbenika Toneta Ivartnika, ki je srečanje tudi poimenoval. Ime izhaja iz pesmi Od Pliberka do Traberka, za katero obstajata dve znani priredbi, ki sta delo Luke Kramolca in Janeza Petjaka.

 

S koncertom v Kulturnem domu v Pliberku se pričelo letošnje že 49. srečanje odraslih pevskih zborov. Na štirih  koncertih, ki bodo potekali v štirih različnih krajih (Pliberk, Mežica, Ravne na Koroškem in Dravograd) in družili pevke in pevce z lepo pesmijo, bo letos sodelovalo  26 zborov z okoli 480 pevci.

 

Tretji koncert je potekal v Kulturnem centru na Ravnah na Koroškem. Sodelovalo je pet pevskih zborov vsak s štirimi pesmimi in sicer smo prisluhnili MoPZ PGD Ravne pod vodstvom Andreja Gorenjaka, MePZ Župnije Črna pod taktirko Simona Pšeničnika, MoPZ Šempetrski pavri pod vodstvom Irene Glasenčnik, MoPZ DU Dravograd pod vodstvom Metke Dobnik in MePZ Župnije Ravne pod vodstvom Tatiane Drabysheuskaja.

 

Srečanje koroških pevskih zasedb iz Slovenije in Avstrije poteka v organizaciji Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti (JSKD), območna izpostava (OI) Ravne na Koroškem, ob soorganizaciji Krščanske kulturne zveze (KKZ) Celovec, Slovenske prosvetne zveze (SPZ) Celovec in JSKD, OI Dravograd.

 

Strokovna spremljevalka revije je bila glasbena pedagoginja in zborovska dirigentka Danica Pirečnik, ki že od študentskih let vodi pevske zbore. Program je  povezovala Špela Šavc.

 

Srečanje so v sodelovanju z Javnim skladom Republike Slovenije za kulturne dejavnosti omogočile občine Ravne na Koroškem Črna na Koroškem, Mežica, Prevalje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ravne na Koroškem
Občina Ravne na Koroškem
GAČNIKOVA POT 5
Tel:(02) 821 60 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.