Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Ponoči bo na Primorskem precej jasno, drugod bo delno jasno z občasno nekoliko povečano oblačnostjo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna burja. Jutranje temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem do 6 °C.
1°C | 4°C
torek, 19.11.2018
1°C | 4°C
sreda, 20.11.2018
1°C | 2°C
četrtek, 21.11.2018
0°C | 1°C
petek, 22.11.2018
-1°C | 5°C
Opozorila
Petek, 16.11.2018 ob 18h
V soboto in v nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
1°C
4°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

17. srečanje upokojenskih pevskih zborov ......


DOGODKI

| |
07.06.2016      14:06
A A

17. srečanje upokojenskih pevskih zborov Koroške pokrajinske zvezeDeli:

V soboto, 4. junija 2016, je v Kulturnem centru na Ravnah na Koroškem potekalo 17. srečanje upokojenskih pevskih zborov Koroške pokrajinske zveze. 

 

Nastopalo je osem pevskih zborov društev upokojencev (Mopz DU Dravograd, Pevska skupina Gorna DU Mežica, MoPz Viharnik DU Mežica, ŽePZ Klasje DU Muta, MePZ KDU Prevalje, ŽPZ Korošice DU Ravne na Koroškem, MePZ Društva upokojencev in invalidov Mavrica Radlje ter ŽPZ DU Vuzenica).

 

Vsak zbor je zapel dve pesmi, ob zaključku pa so vsi zbori pod taktirko Metke Dobnik odpeli še dve pesmi skupaj.  Gost pevskega srečanje je bil zbor Koroškega medgeneracijskega centra Koroški mix.

 

Srečanje je spremljala strokovna komisija: predstavnica ZDUS Marija Orešnik, ki je v svojem govoru omenila, da je petje terapija za zdravje, Željko Kljajič (KPZ DU Slovenj Gradec) ter Jože Prednik (DU Ravne na Koroškem).

 

Župana Raven je nadomeščal občinski svetnik Jani Prednik, ki je v svojem govoru omenil pomembnost slovenske kulture in kako globoko je le-ta zasidrana v narodni zavesti.  »Štejem si v čast, da vas lahko v imenu občine in mesta Forme vive pozdravim na  Ravnah na Koroškem. Veseli me, da 17. srečanje upokojenskih pevskih zborov gostimo tukaj, v srcu Koroške. Zbrali ste se iz vse Koroške regije, kar potrjuje dejstvo, kako globoko v narodovi zavesti je zasidrana kultura.  Danes lahko rečem, da na Koroškem praznujemo dan kulture. Smo edina  država na svetu, kjer je Kulturni praznik državni praznik. To je dokaz, da so se umestitelji tega praznika na koledar državnih praznovanj dobro zavedali pomena kulture za ohranjanje slovenstva v preteklih težkih časih. Kadar se spomnimo zgodovine, vedno trčimo ob poskuse drugih narodov vzeti Slovencem jezik in kulturo. Enkrat je šlo za bolj prefinjene metode, drugič manj. Tega so se  dobro zavedali zavedni Slovenci, ki so skozi pesem ohranili narodovo identiteto in kulturo vse do danes. Edini dejavnik, ki lahko meri kulturo in umetnost, je čas. Politiki pridejo in grejo, lahko so na oblasti dolgo obdobje ali zgolj kratek čas, kakovostna umetnost bo živela večno, od ljudi nesprejeta umetnost pa bo šla v pozabo, tako pač je bilo, je in bo. Spoštovani, danes bomo slavili dan s pesmijo. Pesem bo izražala najrazličnejša čustva, veselje, žalost, melanholijo, skratka vse tisto, kar nas odraža kot človeška bitja. Človek je družbeno bitje, povezuje se v organizacije, skupnosti in društva. Pevski zbori, ki družijo ljudi s čutom za lepo zapeto pesem, čutijo potrebo dati občinstvu nekaj več. Zborovska tradicija na Koroškem je močna in je preživela vse viharje v preteklosti. Vsem nastopajočim pevskim zborom želim še mnogo let delovanja, vam, gospe in gospodje, pa velja iskreno voščilo v upanju, da se zopet zberemo v tako lepem številu. Naj bo dan lep ob ubranih glasovih pevk in pevcev saj kot pravi pregovor, kdor poje, v srcu slabo ne misli,« je povedal Jani Prednik.

 

S srečanjem so proslavili tudi  delovanja ZDUS-a, ki letos praznuje 70. let.

 

Celoten dogodek je povezovala Mojca Prašnički, po srečanju pa je sledila še pogostitev za vse prisotne.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ravne na Koroškem!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.11.2018
Danes ni dogodkov.
26.11.2018 | Družabni dogodki
Festival študijskih krožkov MOCIS-a
26.11.2018 | Družabni dogodki
Festival študijskih krožkov MOCIS-a

Bodite prvi pri oddaji mnenja.