Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.07.2017

delno oblačno
Ponoči bo zmerno oblačno, zjutraj pa se bo od zahoda jasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18 stopinj C.
15°C | 29°C
nedelja, 30.07.2017
16°C | 30°C
ponedeljek, 31.07.2017
15°C | 32°C
torek, 01.08.2017
17°C | 34°C
Opozorila
Četrtek, 27.7.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
29°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

15 let ŽePZ Korošice Društva upokojencev


DOGODKI

| |
15.02.2015      19:34
A A

15 let ŽePZ Korošice Društva upokojencev



Deli:

Ob 15. letnici prepevanja Ženskega pevskega zbora Korošice Društva upokojencev Ravne na Koroškem so pevke obletnico obeležile v Kulturnem centru Ravne v petek, 13. februarja 2015.

 

ŽePZ Korošice je ena od sekcij, ki deluje pri DU Ravne, družita pa jih predvsem pesem in dobra volja. Ustanovitvi pred petnajstimi leti je botrovalo veliko, predvsem so vlogo nosili posamezniki, med njimi nekdanja predsednica komisije za kulturo pri društvu Ruža Borštner in nekdanji predsednik društva Jože Šater. Šater je želel, da bi kulturni program ob petdesetletnici društva pripravili člani sami. Ustanovil se je mešani pevski zbor, ki pa je deloval le nekaj mesecev. Kasneje, januarja 2000, se je okoli 20 upokojenk iz občin Ravne in Prevalje združilo in ustanovilo ŽePZ Korošice. Kar nekaj od njih je že prej ljubiteljsko prepevalo v drugih zborih. Predvsem so se želele družiti ter si s pesmijo popestriti vsakdan. Zelo rade prepevajo in so vesele slehernega povabila, ko lahko s pesmijo popestrijo dan vsem, ki jih radi poslušajo.

 

Zbor je začel prepevati pod taktirko Tanje Krivec, kasneje sta ga vodili še Alenka Mori in Nevenka Lesjak, trenutno pa pevke prepevajo pod taktirko zborovodje Marjana Gerdeja, ki je z njimi že osmo leto.

 

Ob 15-letnici prepevanja so Korošice koncert pripravile v sodelovanju z ravensko občino in Javnim skladom za kulturne dejavnosti, območna izpostava Ravne.

 

Gostje jubilejnega večere so bile Marjana Mlinar, hčerka nekdanje pevke pri Korošicah, in dvojčici Manca in Klara Strmčnik, uspešni baletni plesalki. Večer je povezovala aktualna predsednica komisije za kulturo pri DU Ravne Mojca Prašnički.

 

V uvodu je pozdravil in izrekel čestitke svojim članicam ob jubileju predsednik društva upokojencev Ravne Jože Prednik. Čestitkam se je pridružila tudi Jožica Ovnič v imenu Koroške pokrajinske zveze DU.

 

Zbrane obiskovalce je nagovoril podžupan Občine Ravne na Koroškem Aljaž Verhovnik, ki je pozdravil in čestital pevkam in zborovodji Ženskega pevskega zbora Korošice ob obletnici.

 

Na prireditvi so podelili Gallusove značke - priznanja za zvestobo petju in kulturi, ki jih je prejemnikom izročil podpredsednik sveta območne izpostave JSKD Boštjan Gorenšek.




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ravne na Koroškem
Občina Ravne na Koroškem
GAČNIKOVA POT 5
Tel:(02) 821 60 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.07.2017
Danes ni dogodkov.
05.08.2017 | Družabni dogodki
Guštanj - festival narodno-zabavne glasbe
05.08.2017 | Družabni dogodki
Guštanj - festival narodno-zabavne glasbe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.