Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno, nastalo bo nekaj vročinskih neviht. Ponekod bo pihal južni do zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
16°C | 33°C
petek, 23.06.2017
16°C | 33°C
sobota, 24.06.2017
15°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
16°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
14°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 15h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
16°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

12. april - praznik Občine Ravne na Koroškem ...


DOGODKI

| |
13.04.2016      10:00
A A

12. april - praznik Občine Ravne na KoroškemDeli:

Praznik Občine Ravne na Koroškem je 12. april, dan, ko so leta 1952 slovenski poslanci izglasovali zakon, da postanejo Ravne na Koroškem mesto. V počastitev občinskega praznika je v torek, 12. aprila 2016, v Kuharjevi dvorani na gradu Ravne potekala svečana seja občinskega sveta s slovesno podelitvijo priznanj Občine Ravne na Koroškem.

 

Prisluhnili smo slavnostnemu govorniku, županu Občine Ravne na Koroškem dr. Tomažu Roženu, seja pa se je nadaljevala z najbolj svečanim delom, to je s podelitvijo priznanj Občine Ravne na Koroškem. Sklepe o podelitvi je sprejel občinski svet na svoji 14. redni seji 6. aprila, na predlog Komisije za mandatna vprašanja, volitve, imenovanja in priznanja. Priznanja je podelil župan Občine Ravne na Koroškem, dr. Tomaž Rožen.

 

 

Nagrado Občine Ravne na Koroškem je prejela Ivanka Stopar

 

za dolgoletno uspešno vodenje Srednje šole Ravne na Koroškem, njen prispevek k izobrazbi kadrov, ki predstavljajo jedro koroških kovinarjev in jeklarjev, za rast šole in njeno povezovanje  s krajem in gospodarstvom ter za prispevek  k  prepoznavnosti občine izven njenih meja.

 

Veliko plaketo Občine Ravne na Koroškem je prejela  Glasbena šola Ravne na Koroškem

 

ob 60. obletnici njenega delovanja, za vzgojo številnih generacij glasbenih poustvarjalcev, za pomemben prispevek k dopolnitvi kulturnega utripa v kraju in v občini ter za prispevek k ugledu občine doma in v tujini.

 

Veliko plaketo Občine Ravne na Koroškem je prejela  prim. Cirila Slemenik Pušnik

 

za prijazen pristop do bolnikov, usmerjevalen odnos do civilne družbe na področju zdravja, za prispevek k širitvi mreže  zunanjih defibrilatorjev in za aktivno vlogo v dejavnostih koronarnih klubov na celotnem območju Koroške.

 

Veliko Prežihovo plaketo za kulturne dosežke v letu 2015 je občinski svet podelil prim. mag. Franc Verovnik

 

za neutrudno odkrivanje vedenja o naši zgodovini, za negovanje odnosa do kulturnih vrednot, lepot in bogastev narave ter za prispevek k bogatenju kulturnega utripa v kraju in občini.

 

 

Prežihovo plaketo je prijel Urbaan Reiter

 

za izjemne uspehe na državnih in mednarodnih tekmovanjih, za promocijo ustvarjalnosti mladih, inovativne interpretacije skladb za kitaro ter za predstavljanje občine v Sloveniji in tujini.

 

Veliko Klančnikovo plaketo je prejel Darko Jamšek

 

za njegov pomemben prispevek k uspehom koroškega namiznega tenisa, za prenos ljubezni do športa na mlajše rodove ter za predstavljanje občine

v Sloveniji in v svetu.

 

 

Podelitev letošnjih priznanj Občine Ravne na Koroškem so s kulturnim programom sooblikovali dijaki Gimnazije Ravne, harmonikar Franci Stopar, moderatorka Mojca Prašnički ter prejemnik Prežihove plakete Urbaan Reiter. V  imenu dobitnikov priznanj se je svečanemu zboru zahvalila prejemnica občinske nagrade, gospa Ivanka Stopar.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.06.2017
Danes ni dogodkov.
25.06.2017 | Šole in vrtci
Koroški otroški festival
25.06.2017 | Šole in vrtci
Koroški otroški festival

Bodite prvi pri oddaji mnenja.