Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.01.2018

pretežno jasno
Danes bo večino dneva precej jasno. Zapihal bo jugozahodnik, ki se bo popoldne še nekoliko okrepil. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11 °C.
-6°C | 7°C
petek, 19.01.2018
-2°C | 4°C
sobota, 20.01.2018
-1°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
-2°C | 5°C
ponedeljek, 22.01.2018
-6°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 18.1.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
-6°C
7°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

10 krogov za 10 nasmehov


DOGODKI

| |
30.05.2016      12:05
A A

10 krogov za 10 nasmehovDeli:

Na Ravnah na Koroškem se je odvil humanitarni projekt športno-humanitarnega društva Vztrajaj - Never give up, uveljavljen pod imenom '10 krogov za 10 nasmehov'.

 

Tudi letos projekt poteka v desetih krajih po Sloveniji, člani društva pa bodo skupaj z udeleženci tekli za deset socialno šibkejših družin. »Športno-humanitarno društvo NGU skuša s svojimi športnimi dogodki ekstremnega karakterja pritegniti čim več ljudi, ki so še pripravljeni pomagati tistim, ki jim usoda ni naklonjena. Njihov zanimiv humanitarni projekt poteka že peto leto zapored in privablja skupine in posameznike k teku za ogrožene družine. Z denarjem zbranim s startninami in prostovoljnimi prispevki bo, kot vsa leta do sedaj, društvo pomagalo desetim socialno ogroženim družinam, ki jih izberejo v sodelovanju s centri za socialno delo in Zvezo prijateljev mladine.«

 

10 krogov za 10 nasmehov ni naslov izbran po naključju.
10 krogov je metafora za 10 krajev, ki jih obiščejo vsako leto. Nekateri razberejo iz naslova, da morajo preteči 10 krogov. Daleč od tega, saj ni nujno teči in ne nujno 10 krogov. Šteje že to, da nas počastite s svojim obiskom kadarkoli v času dogodka in naredite vsaj en krog na poljuben način.

 

Humanitarno s(m)o tekli tudi na atletskem stadionu na Ravnah na Koroškem.  Številni Ravenčani in ostali, skupaj kar 263 udeležencev, so se v četrtek, 26. maja, pridružili akciji in nabirali kroge po svojih zmožnostih, saj prireditev ni imela tekmovalnega značaja. Namenjena je n izključno zbiranju sredstev za pomoč socialno ogroženim družinam ter druženju in rekreaciji.

 

Nis(m)o pa samo tekli, saj se je na prizorišču dogajalo še marsikaj zanimivega. Predvsem pa je ves čas vladalo veselo vzdušje ob lepem sončnem vremenu, po stadionu in okolici pa se je širilo ogromno pozitivne energije. V uvodu sta zbrane nagovorila   Robi Šmid član NGU ter župan Občine Ravne na Koroškem dr. Tomaž Rožen, ki se je pridružil tudi tekačem na atletski stezi ravenskega stadiona.  Tekla je tudi županja Občina Črna Koroškem ter podžupan ravenske občine Aljaž Verhovnik.

 

Da pa se ni samo teklo, je vzporedno potekal tudi zanimiv in pester program za male in malo večje tekače. Najmlajši so lahko ustvarjali in se zabavali z animacijsko skupino Vilinino, v Zvočnem vrtu in se igrali z maskotama pingvinom in levčkom. Društvo Hiška je poskrbelo za izdelavo tatujev, delavnica Petre Vrčkovnik je pričarala čudovite poslikave po obrazu, imeli so animatorko za izdelavo otroških frizur.  Dobrodelni tek 10 krogov za 10 nasmehov so otvorili športno gimnastično društvo Stoja pod vodstvom Maje Štriker, za glasbo so poskrbeli OnePlan mlada najstniška skupina fantov, Jasmina Buč in Adrijana Kamnik in Lara Krneža, Damjan Zih. Prisotni so bili tudi ravenski taborniki Rod Koroških jeklarjev, maserka Barbara Knez (Duisin, pomoč na domu), na stadionu so bili  športna trgovina Herkul  z športno prehrano in športnimi oblačili, dodatki, kjer so udeleženci teka za dodatno energijo lahko dobili gratis proteinske čokoladice in shake. Aikido  Koroška borilne veščine, ZRCK dr. Savič in Peter Kordež, ki je prikazal potek  oživljanja človeka. Tam so bili gasilci s cisterno in policisti. Tudi zumbalo se je z Saro Milenkovič, dogajalo pa se je še veliko zanimivosti. BitFit Fitnes studio Ravne je podaril tri letne karte za obisk fitnesa. Belafit  Belafit studio, ki ima prav tako prostore v Športnem centru na Ravnah pa je vsem udeležencem ponudil zastonj koriščenje studia.

'Poudarjam da smo imeli letos naša lokalna tekača Marka Kobolda, ter Jan Tretjak, ki sta skupaj v 4 urah pretekla 210 krogov torej 84 km. Vsak od njiju je tekel 105 krogov' je dodala Anika Popič organizatorka humanitarnega teka na Ravnah. Ter dodala: 'Deseta družinica je bila koroška  družina Mravljak iz Pameč, torej po končanem projektu tudi naš mali Jakob dobi zbrana sredstva'.

 

Vsak udeleženec je dobil vrečko s praktičnimi darili, ki so jih prispevali sponzorji. Akcijo 10 krogov za 10 nasmehov je dopolnila tudi akcija zbiranja plastičnih zamaškov.

 

»Pridružite se jim! V krogih, posutih z zvezdicami, še v drugih krajih« je še povabila Anika Popič, koordinatorka NGU za Koroško.

Podrl se je rekord krogov Never give upa saj še nikjer v nobenem kraju ni bilo toliko tekačev (263) kot na Ravnah na Koroškem.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ravne na Koroškem!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2018
Danes ni dogodkov.
25.01.2018 | Družabni dogodki
Oto Pestner
23.01.2018 | Družabni dogodki
Nevidni upravitelj - predavanje iz cikla Pot popolnosti
24.01.2018 | Tečaji in delavnice
»Ekološki način kuhanja in peke« s svetovno priznano kuharico Emilijo Pavlič
25.01.2018 | Družabni dogodki
Oto Pestner

Bodite prvi pri oddaji mnenja.