Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno, padavine se bodo razširile nad vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
7°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
5°C | 12°C
torek, 24.10.2017
4°C | 14°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
2°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 13h
Dane popoldne bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Odprto pismo Mladinske iniciative za 3. ......


OBČINSKE

| |
24.11.2014      8:21
A A

Odprto pismo Mladinske iniciative za 3. razvojno os evropski komisarki za promet mag. Violeti BulcDeli:

 

 

Spoštovana ga. evropska komisarka za promet mag. Violeta Bulc!

 

Na Vas se ob tej priložnosti obračamo z odprtim pismom, s katerim Vas želimo seznaniti z aktivnostmi Mladinske iniciative za 3. razvojno os.

 

Mladinsko iniciativo za 3. razvojno os je 15. julija 2014 ustanovil Mladinski svet Ravne na Koroškem. Ideja za iniciativo se je porodila ob pisanju Strategije za mlade v občini Ravne na Koroškem, ko smo avtorji naleteli in zaznali problem nerealizacije 3. razvojne osi. Menimo, da bi njena izgradnja za Koroško pomenila ogromen korak naprej k preprečevanju bega možganov iz naše regije ter omogočila rast in nadaljnji razvoj koroškega gospodarstva. Mladim bi z izgradnjo hitre ceste na Koroško vlili nekaj optimizma za svetlejšo prihodnost v regiji.

 

Zaradi vsega navedenega Vas želimo seznaniti, da smo na Koroškem ustanovili Mladinsko iniciativo za 3. razvojno os, ki je v obdobju od ustanovitve zbrala 7.000 podpisov podpore peticiji za gradnjo 3. razvojne osi na Koroško. Postavili smo posebno spletno stran www.hitronakorosko.si, kjer se v spletni obliki nahaja tudi naša peticija za gradnjo hitre ceste na Koroško. V kratkem bomo na tej strani objavili tudi podpise, ki smo jih v pisni obliki zbrali po terenu.

 

Izgradnjo 3. razvojne osi Korošci razumemo kot izgradnjo hitre ceste preko Mislinjske doline v Mežiško dolino, kjer se nahaja tudi gospodarsko središče regije, hkrati pa želimo opozoriti tudi na nevzdržno stanje aktualnih državnih cest na Koroškem. Projekt 3. razvojneosi za Koroško ne predstavlja zgolj nove in sodobne cestne povezave s centrom države, temveč bi spodbudil rast našega gospodarstva, omogočil dnevne migracije na delo mladim kadrom in obstanek v domačem kraju, predvsem pa bi z rastjo koroškega gospodarstva zajezili socialno krizo katera zadnja leta pesti nas Korošce.

 

Z nami se strinjajo tudi koroški gospodarstveniki, saj nerealiziran projekt 3. razvojne osi onemogoča razvoj Koroškega gospodarstva, smo namreč regija z najdaljšo oddaljenostjo od avtocestnega križa v Sloveniji.

 

Naša iniciativa se hitro širi po vsej načrtovani trasi osi. Tako so se našim prizadevanjem pridružili tudi mladi in gospodarstvo iz Šaleško-Savinjske regije, ki jih pestijo podobni problemi.

 

Obremenjenost trenutnih cest na tem področju je zelo visoka, prihaja tudi do enostranskih zapor cest zaradi dotrajanosti. Gostota prometa je dosti višja kot na nekaterih avtocestnih povezavah in hitrih cestah po Sloveniji. Dnevni promet iz Velenja proti avtocestni povezavi presega 24.600 vozil, vsako minuto v skladišče Gorenja pripelje eno tovorno vozilo, skupaj je to 67.000 tovornih vozil letno. Tudi podjetja na Koroškem se ukvarjajo s podobnimi problemi, nekatere investicije v regiji so prav zaradi slabih prometnih povezav padle v vodo. Nujnost dobrih prometnih povezav je torej več kot očitna.

 

Kot ste sami omenili v Vašem nagovoru pred evropskimi poslanci je prav področje prometa priložnost za razvoj. Koroška regija je bila dolgo zapostavljena, kar je posledično vplivalo tudi na njen razvoj ter razvoj prometne in druge infrastrukture. S tem odprtim pismom Vam želimo predstaviti problematiko nerealiziranega projekta 3. razvojne osi in aktivnostmi Mladinske iniciative za 3. razvojno os, hkrati pa upamo, da se boste tudi Vi aktivno vključili v reševanje te problematike, da Koroška kot tolikokrat doslej ne bo ostala spregledana in pozabljena. Kot prilogo vam pošiljamo tudi odprto pismo, ki smo ga poslali predsedniku Vlade RS dr. Miru Cerarju ter odgovor ministra dr. Petra Gašperšiča.

 

V kolikor ste zainteresirani za sestanek na temo problematike 3. razvojne osi, smo se pripravljeni z Vami tudi sestati.

V pričakovanju Vašega odgovora o morebitnih rešitvah realizacije 3. razvojne osi na Koroško Vas lepo pozdravljamo.

V imenu Mladinske iniciative za 3. razvojno os

Aljaž Verhovnik, vodja iniciative 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
REINKARNACIJA - predavanje iz cikla MODROSTI VZHODA
24.10.2017 | Družabni dogodki
Predstavitev knjige o Ivanu Kuharju
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
REINKARNACIJA - predavanje iz cikla MODROSTI VZHODA
24.10.2017 | Družabni dogodki
Predstavitev knjige o Ivanu Kuharju

Bodite prvi pri oddaji mnenja.