Logo MojaObčina.si

Ravne na Koroškem

DANES
9°C
-3°C
JUTRI
11°C
-4°C
Deli
749

Na Ravnah se širi kulturni virus JEBOLA

Gledališče DELA, pod okriljem Zadruge ZRaven, pričenja širiti kulturni virus JEBOLA.

Ulični dogodek, kjer se širi kulturni virus JEBOLA, je v večini potekal na mestni ploščadi. Namenjen je bil vsem, ki jih je zanimalo, kaj to je in kako se zaščititi pred virusom. Z nami so bili vsak dan, od ponedeljka, 6. Julija, pa do četrtka, 9. julija 2015.

                                                                       
Ulična akcija kulturnega virusa JEBOLA je namreč prvo dejanje manifestacije nove predstave Gledališča DELA z naslovom JEBOLA, raje bom doma. Ta predstava je prva v abonmaju Več kot šimpanz, v katerem se bo zvrstilo 5 predstav v sezoni 2015/2016 (prva bo 23. oktobra v Kulturnem centru). Predstava JEBOLA, raje bom doma je kritika pasivnosti ljudi in kritika degradacije kulturnega dela. Zadruga ZRaven sporoča, da je sicer v boju proti kulturnem virusu JEBOLA zaznala napredek - zaenkrat resda še zelo majhen - a vendarle spodbuden. Število zabeleženih novih okužb se je v teh dneh zmanjšalo, a rdeč alarm za nevarnost širitve kulturnega virusa ostaja.

 

Najnovejša statistika organizacije WOHO je do 30. junija zabeležila 7177 obolelih in 505 mrtvih (od tega 316 kulturnih delavcev). Kulturni virus JEBOLA so prvič potrdili na Ravnah na Koroškem. Stanje je zelo resno, saj sta smrtno ogroženi dve osebi. Prosimo, da se ju izogibate in če ju srečate, nemudoma obvestite kulturne ali druge institucije, ki ju lahko pospravijo na varno.

 

Tea Kovše in Katja Vravnik sta mimoidoče in obiskovalce v centru mesta opozarjali na sindrom modernega časa in jih vabili na kavč, ki bo rešil svet. Delili sta zaščitne maske in jih opozarjali naj ostanejo raje doma ter zaščitijo sebe in otroke.

 

»Za vašo varnost gre!« sta povedali in nadaljevali: »Zadruga ZRaven je trenutni izbruh kulturnega virusa JEBOLA na Ravnah na Koroškem razglasila za vsesplošen problem v javnem interesu mednarodnih razsežnosti.«


Tveganje za okužbo s kulturnim virusom JEBOLA obstaja.

»Kulturni virus JEBOLA je huda bolezen, pogosto smrtna, zato raje ostanite doma. Kulturni virus JEBOLA se prenaša neposredno po zraku, zato priporočamo izselitev iz območja kulturnih dražljajev. Kulturni virus JEBOLA se prenaša z običajnimi stiki na javnih mestih. Priporočena varnostna razdalja je 100 metrov od objekta ali subjekta, kjer obstaja nevarnost prisotnosti kulturnega dejanja. Tudi če živite na območjih ali potujete na območja, kjer se pretaka kultura, je tveganje veliko. Redni stik z denarjem zmanjša verjetnost za okužbo s kulturnim virusom JEBOLA.«

 

Zdravila ni, ukrepajte preventivno!

»Bolezen se lahko začne nenadoma. Simptomi se po navadi pojavijo od 2 do 21 dni po izpostavitvi kulturnemu virusu JEBOLA.

Simptomi zanj so: kravžljanje možganov, poganjanje krvi po žilah, povišan srčni utrip in nespečnost. Kulturni virus JEBOLA lahko preprečite z umivanjem rok, zapiranjem ust in/ali redni uporabi daljinskega upravljalnika. Če postopki za obvladovanje kulturnega virusa JEBOLA niso ustrezno izvedeni, obstaja tveganje prenosa na možgane. Registrirano cepivo ali potrjeno zdravljenje za kulturni virus JEBOLA ne obstaja.«

 

Rešitev: Raje ostanite doma!

»Registrirano cepivo ali potrjeno zdravljenje za kulturni virus JEBOLA ne obstaja. Gledališče DELA pod okriljem Zadruge ZRaven razvija zdravilo za kulturni virus JEBOLA. Če boste sledili vsem napotkom, se vas kultura ne bo dotaknila. Zaščitite se, preden bo prepozno. Gledališče DELA napoveduje zdravilo in s tem rešitev za kulturni svet v oktobru 2015.«

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi