Logo MojaObčina.si

Ravne na Koroškem

JUTRI
4°C
-3°C
NED.
6°C
-4°C
Deli

33. DRŽAVNE IN 12. MEDNARODNE KMEČKE IGRE 2019

Najpomembnejši dogodek podeželske mladine – Državne kmečke igre, so se 6.7.2019 odvijale na prelepi Koroški, na Poljani v Prevaljah. 25 ekip podeželske mladine, med njimi tudi ekipa Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano ter ekipa Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije, se je pomerilo v različnih spretnostih, kot prvo v ročni košnji, ki jo dandanes malokdo še zna opravljati ter v grabljenju. Najboljši kosec je postal Jaka Krek, najboljša grabljica pa Neža Lombar, oba člana Društva kranjsko in tržiške podeželske mladine. Drugo mesto sta zasedla Korošca, kosec Luka Kordež ter Dominika Klavž, tretje mesto pa ... Sledila je demonstracija kmetijske mehanizacije Miler ter ITRO, prikaz košnje in potek spravila. Po kratkem predihu se je nadaljeval boj med mladimi podeželani, preizkusiti so se še morali v treh zabavnih igrah, v Štrafanju, Obiranju hrušk – Bohvoni za kvoce in igri presenečenja – Pretakanje mošta. Vse ekipe so se trudile po najboljših močeh, ampak prvo mesto lahko zasede le društvo, ki si je to prislužilo – Društvo kranjske in tržiške podeželske mladine. Iskrene čestitke ekipi! Kot drugo uvrščeno je postalo naše društvo, tretje mesto pa je prav tako ostalo na Koroškem – DPM Črna na Koroškem.

'Resnično se lahko zahvalimo vsem, ki ste se tega dogodka udeležili in pripomogli k odličnem vzdušju, največja zasluga pa gre naši predsednici Ani Krajnc, regijski predstavnici Anji Mager ter da ne pozabimo, pravzaprav celotnemu društvu - članom, ki so vestno pomagali pri organizaciji, saj brez vas tega dogodka ne bi bilo. Prihodnje leto pa se v čim večjem številu vidimo na Gorenjskem! "Uspeh ni ključ do sreče. Sreča je ključ do uspeh,' so dodali na Društvu podeželske mladine Mežiške doline. 

Če imate radi svoje delo, boste uspešni." -Albert Schweitzer


Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi