Logo MojaObčina.si

Ravne na Koroškem

DANES
23°C
17°C
JUTRI
27°C
16°C
Deli
692

FOTO: Toni Štrigl iz Selovca z več kot 25.000 lučkami okrasil svoje posestvo

V kraju Selovec, ki se nahaja na poti med občino Dravograd in občino Ravne na Koroškem (oziroma tudi občino Slovenj Gradec) te dni vlada zanimanje za eno izmed najlepše okrašenih hiš oziroma posestev na Koroškem. Gre namreč za dom gospoda Tonija (in žene Renate) Štrigla, ki že več kot 14 let okrašuje svoje posestvo in to leto ga je okrasil z več kot 25.000 lučkami. "Res je, lani jih je bilo 25.000, letos jih je še več, a jih sploh ne štejem več, saj vsako leto dodajam nove. Tako da sem se odločil, da v naprej štejem samo še metre. Letos sem dokupil dobrih 500 metrov novih lučk," nam je ob našem obisku zaupal ob vprašanju koliko lučk premore njegovo posestvo. 

Štrigl se z okrasitvijo lučk ukvarja že več kot 14 let, pred tem na Javorniku (v občini Ravne na Koroškem), nato pa sta se z ženo preselila in vse od takrat je njegov hobi "doma" v kraju Selovec. "Že od začetka imam izredno veselje za novoletne lučke. Vmes sem imel obdobje, ko sem želel nehati, a me ljudje že od septembra sprašujejo ali bodo letos tudi lučke in tako nisem mogel nehati. Tako bom še naprej okraševal svoj dom."

Ne samo posamezniki, obiščejo ga tudi iz okoliških vrtcev, letos sta ga obiskala tudi nacionalna televizija (RTVSLO) ter časnik Večer. Za božični večer ga je tako denimo v tistem večeru obiskalo preko 115 ljudi, sicer pa ga obišče do 50 ljudi na dan. Vesel je prav vsakega, obenem pa za obiske rad tudi poskrbi, da od njega ne gredo žejni. Nič drugače ni bilo ob našem obisku njegovega doma. 

Lučke se pričnejo prižigat malce čez sedemnajsto uro, Štrigl ima rad da se najavite

Več kot 25.000 lučk se postopoma pričenjajo prižigati po 17.00 uri, med tednom gorijo skoraj do polnoči, medtem ko ob vikendih in praznikih pa tudi celo noč. Štrigl je sicer upokojenec in ima poleg lučk tudi zasebni muzej, kjer ob praznični hiši obiskovalcem rad pokaže zbirko 400 vojaških, gasilskih in policijskih uniform, med katerimi je uniforma gasilca, ki je reševal ljudi 11. septembra 2001 iz newyorških dvojčkov. Zaradi vsega tega ima rad, sploh ob večjih skupinah, da se najavite. "Že res da sem veliko časa doma, a ker imam kar nekaj hobijev, grem tudi okoli., Zato imam raje da se prej najavite. So pa vsi dobrodošli, nikomur jih ni treba opazovati in občudovati samo s ceste."

Zadnja leta se "je posodobil" in preklopil na LED lučke in s tem tudi "prišparal" marsikateri evro na porabi elektrike. Ob koncu pa nam je še zaupal, da bo še naprej razveseljeval tako mlade kot stare, ki pridejo pogledat njegovo okrasitev posestva, kjer živita z ženo. Za celotno okrasitev in pospravljanje sicer porabi okoli 6 tednov, tri tedne za okrasitev in še toliko nato za pospravljanje le-tega. A pravi da to počne z veseljem. 

V kolikor bi si želeli ogledati praznično okrašeno posestvo, ki bo svetilo vsaj še do svetih treh kraljev, ga lahko pokličete na telefonsko število 041 711 922 in se najavite. 

Foto: Mitja Markuš

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi