Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 14°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 18°C
sobota, 28.10.2017
3°C | 12°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Dogodki

4. koncert klasičnega abonmaja - Maja Kastratovni...


Družabni dogodki
 | 
08.04.2016, 20:00 - 00:00
A A

4. koncert klasičnega abonmaja - Maja Kastratovnik in Nadežda Tokareva


Kje: Kulturni center Ravne na Koroškem, Kulturni center Ravne na Koroškem, 2390 Ravne na Koroškem
Kdaj: 08.04.2016, 20:00 - 00:004. koncert klasičnega abonmaja
Maja Kastratovnik (klavir) in Nadežda Tokareva (violina)

Maja Kastratovik (klavir) in Nadežda Tokareva (violina)

 

Maja Kastratovik se je rodila v Skoplju. Študirala je na Moskovskem konservatoriju P.I.Čajkovski, kjer je diplomirala leta 1993 pri profesorju L.V.Rošini, nato pa je še magistrirala na Fakulteti glasbenih umetnosti v Skopju pri prof.B.Romanovu. Od leta 1996 do 2001 je bila zaposlena kot profesorica klavirja v Skopju. Kot pianistka je nastopala v solističnih recicalih, u orkestrom Makedonske Filharmonije ter različnih komornih zasedbah z eminentnimi glasbeniki. Nastopala je v Rusiji, v ZDA, v Italiji, Vatikanu, Španiji, Avstriji,  Veliki Britaniji, v Srbiji, v Črni Gori,   Belgiji, Grčiji, Albaniji, Makedoniji... Od septembra 2001 živi v Slovenj Gradcu in poučuje na glasbenih šolah v Slovenj Gradcu in Slovenskih Konjicah. Prav tako je nadaljevala s koncertnimi aktivnostmi. S svojimi izkušnjami in znanjem kot korepetitorka pomaga mnogim mladim glasbenikom in zasedbam. Leta 2011 je za posebne dosežke na področju kulture prejela Bernekerjevo plaketo. Bila je članica žirij na mednarodnih tekmovanjih v Sloveniji, Srbiji, Makedoniji in Albaniji.  

 

 

Rusko-slovenska violinistka Nadežda Tokareva sodi med najboljše violiniste svoje generacije. Študirala je na Moskovskem državnem konservatoriju P.I. Čajkovskega v razredu vrhunskega pedagoga, profesorja Edvarda Grača. Tokareva je ena izmed njegovih najboljših študentov in je hitro pritegnila veliko pozornost glasbenega sveta.       Med izobraževanjem v konservatoriju in na podiplomskem študiju je N. Tokareva postala laureatka več mednarodnih tekmovanj.


Cena vstopnice za izven je 4€.
Lokacija: Kulturni center Ravne na Koroškem
Deli z ostalimi:
Komentiraj dogodek

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta dogodek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!