Logo MojaObčina.si

Radovljica

DANES
33°C
13°C
JUTRI
33°C
14°C
12887

Začetne aktivnosti za nadgradnjo železniških postaj v Podnartu in Lescah

Zaključek nadgradnje železniške proge Kranj – Jesenice je predviden v mesecu marcu 2022. V tem sklopu je bila v celoti obnovljena železniška proga z vso pripadajočo infrastrukturo in sočasno tudi vsa železniška postajališča – v radovljiški občini v Otočah, Globokem in Radovljici.

Sledila bo nadgradnja železniških postaj Podnart in Lesce-Bled, katere zaključek je predviden do konca leta 2024. Predvidena je ureditev peronov, skladno z zahtevami, ki veljajo za mednarodni potniški promet, umestitev izven nivojskih dostopov do peronov, ureditev postajnih objektov, kolesarnic in parkirišč P&R. Zaradi izboljšanja prometne varnosti na območju železniške postaje v Lescah je predvideno tudi izven nivojsko križanje za potrebe motornih vozil, kolesarjev in pešcev. V tem mesecu je Ministrstvo za infrastrukturo začelo z aktivnostmi, povezanimi z nadgradnjo obeh postaj v občini Radovljica, z namenom določitve projektne naloge za izdelavo projektne dokumentacije za izvedbo nadgradnje postaj. Začetne aktivnosti predstavljajo določitev obsega nadgradnje obeh postaj glede na danosti zemljišč, umeščanja potrebnih tirov in peronov ter predvsem preveritev najprimernejše tehnične rešitve umestitve izven nivojskega podvoza, ki naj nadomesti nivojski prehod na Alpski cesti v Lescah. Pri tem bodo ponovno ovrednotene pretekle študije izven nivojskega križanja proge z Alpsko cesto ter njihov vpliv na sočasen obseg preureditve obstoječe cestne infrastrukture.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi