Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Danes bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Sredi dneva in popoldne bo ponekod pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
2°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

5. FESTIVAL ČOKOLADE: 15.–17. april 2016


TURIZEM

| |
06.04.2016      13:33
A A

5. FESTIVAL ČOKOLADE: 15.–17. april 20164. Festival čokolade (Foto: Simon Senica , natečaj Dogodki v občini Radovljica 2015)
4. Festival čokolade (Foto: Simon Senica , natečaj Dogodki v občini Radovljica 2015)
Deli:

Pred 5. Festivalom čokolade je njegov program Turizem Radovljica danes predstavil na novinarski konferenci v prostorih Občine Radovljica. Na novinarski konferenci so sodelovali tudi predstavniki čokoladnice Cukrček, ki bo na festivalu predstavila čokolado velikanko za  Guinnessov rekord, Slovenskih železnic, ki bodo poskrbele za čokoladni in muzejski vlak, in podjetja Skrivnosti kakava, ki bo na festivalu prikazalo postopek izdelave čokolade.

OSNOVNI PODATKI O FESTIVALU 2016:

 • Festival bo potekal tri dni od 15. do 17. aprila, in sicer: v petek, 15. aprila od 15.00 do 20.00, v soboto od 9.00 do 20.00 in nedeljo od 9.00 do 19.00. Prireditveni šotor »Gostilna« bo v petek in soboto obratoval do 22.00. V soboto bo v tem šotoru stand up komedija z Vidom Valičem, v nedeljo pa za zaključek festivala  impro komedija ob 19.00.
 • Degustacije bodo tudi letos potekale preko degustacijskih kuponov. Njihova cena in način nakupa ostajata enaka kot v preteklih letih, torej 4 kuponi v paketu po 2,00 €, nakup pa bo možen na še več točkah festivalskega prostora. Za degustacijo bo na voljo skoraj 200 različnih izdelkov iz čokolade.
 • Nakup čokolad in čokoladnih izdelkov bo mogoč z gotovino pri večini razstavljalcev.

Glavni letošnji novosti sta največja čokolada na svetu za Guinnessovo knjigo rekordov in prostorska širitev festivala na parkirni prostor za gostilno Kunstelj in na Vurnikov trg. Širitev smo uvedli zaradi izjemo velikega obiska festivala, poleg tega pa želimo razbremeniti osrednje prizorišče na Linhartovem trgu. Na novih prizoriščih smo poskrbeli za atraktivna doživetja za vse generacije, ki bodo kot protiutež čokoladi sprostila telo in razmigala otroke. Dodaten ukrep za zagotavljanje varnosti in izogibanje veliki gneči bo ureditev prizorišč in smeri ogleda z vidika večje dostopnosti. Prizorišča bomo opremili z atraktivnimi kažipoti ter izdelali promocijsko trganko, kjer je natančen seznam vseh lokacij:

 1. TRG NAJVEČJE ČOKOLADE NA SVETU, Vurnikov trg
 2. KUHNA
 3. ČOKOLADNI PARK
 4. PARK
 5. GOSTILNA
 6. ČOKOLADNI ŽIV ŽAV, za gostilno Kunstelj
 7. TOVARNA ČOKOLADE
 8. ČOKOLADNI TRG, Linhartov trg
 9. GRAŠČINA
 10. TRG ČOKOLADNIH SLADIC

Rdeča nit celotne ponudbe na festivalu ostaja čokolada in izdelki iz čokolade, edina izjema je prireditveni šotor Gostilna v parku, kjer bo za ponudbo nečokoladne hrane in pijače skrbel gostinec iz podjetja, Jezeršek gostinstvo d.o.o. Letos se bo na festivalu predstavljalo približno 47 razstavljalcev.  Med njimi je 11 novih ponudnikov, nekaj med njimi tudi iz Italije.
 

NOVOSTI 2016:

 • Reorganizacija obstoječega prostora:

- Čokoladni trg, stojnice bodo nameščene le po eni strani šotora, 
- stojnice s ponudbo čokoladnih sladic bodo letos na trgu pred cerkvijo, 
- program za otroke (Čokoladni živ-žav) se bo izvajal na drugi lokaciji, za gostilno Kunstelj, 
- ureditev prizorišč s kažipoti, nazornejše nakazana smer ogleda prireditvenih lokacij.

 • Nova izobraževalna vsebina: Tovarna čokolade,

kjer bo na ogled proizvodnja procesa po različnih fazah izdelave čokolade, možna pa bo tudi degustacija različnih faz izdelave. Tovarno čokolade bo predstavljal Sebastjan Kalinšek iz podjetja Skrivnosti kakava, proizvajalec čokolad, 20chocolate.

 • Letošnja novost je tudi muzejski vlak,

ki bo obiskovalce pripeljal na Festival čokolade v nedeljo, 17. aprila. Na vlaku bodo za animacijo posrbeli A.T.Linhart, Županova Micka in Gorenjkine punčke. Med vožnjo bodo obiskovalci degustirali čokolado, na prizorišču pa bodo obiskovalci ob predložitvi veljavne vozovnice za muzejski vlak deležni številnih ugodnosti. Priporoča se nakup vozovnic že v predprodaji.

 • Letos bomo sodelovali tudi z Rdečimi noski – klovni zdravniki

in tako festivalu dodali dobrodelno noto. Obiskovalci lahko pomagajo uresničiti poslanstvo Rdečih noskov tako, da sodelujejo v nagradni igri, za katero prispevajo 2 degustacijska kupona in istočasno sodelujejo v nagradnem žrebanju. Nagrade prispevajo različna podjetja, ves izkupiček tako zbranih kuponov pa bomo namenili društvu Rdeči noski. Klovni zdravniki bodo soustvarjali program festivala, hkrati pa bodo s pomočjo izkupička na festivalu, še naprej osrečevali tiste, ki na festival zaradi bolezni ne morejo.

 • Tekmovanje za najboljši čokoladni okus po izboru strokovne žirije,

ki jo sestavljajo Uroš Štefelin, Igor Jagodic in Karim Merdjadi, tekmuje 9 čokoladnic z novimi, inovativnimi čokoladnimi izdelki oziroma okusi, kot so čokoladna pica, čokolada s tartufi, čokoladna tablica polnjena s teranovim likerjem, pralineji z brinom,  makom,….

 • Varstvo psov na festivalu,

lastniki oddajo kužka skupaj s potnim listom, skupni projekt s pasjo pekarno Papy iz Radovljice.

 • Nov parkirni režim,

vse prebivalce mesta Radovljica, ki imajo na dvorišču dovolj prostora, naprošamo, da povabijo obiskovalce iz drugih krajev in jim ponudijo tudi to možnost parkiranja.  V TIC-u Radovljica bodo na voljo plastificirana obvestila z napisom DOBRODOŠEL OBISKOVALEC FESTIVALA ČOKOLADE, LAHKO PARKIRAŠ TUKAJ!

 • Pester program na več lokacijah

Pridi z vlakom ali s kolesom: v sodelovanju s Slovenskimi železnicami obiskovalce vabimo na festival z vlakom, saj je železniška postaja Radovljica od prizorišča oddaljena le 100 metrov. Ob vhodu na prizorišče pa bomo pripravili tudi mesto za parkiranje koles, k uporabi koles pa spodbujamo predvsem lokalno prebivalstvo.

PROGRAMSKI POUDARKI 2016:

Trg največje čokolade na svetu, Vurnikov trg, otvoritveni dogodek, petek, 15. aprila

 • ob 16.30 začetek meritve čokolade za Guinnessovo knjigo rekordov, Vurnikov trg
 • ob 17.00 uradna razglasitev svetovnega rekorda, Vurnikov trg

Šotor Gostilna (petek, sobota in nedelja do 22.00)

 • žrebanje nagrad – čas za dobrodelnost: zbiramo sredstva za Rdeče noske
 • Bid Bang z Mitjem Šinkovcem
 • Manouche
 • Veseli Begunjčani
 • Dixie Shok Bend
 • Katarina mala band
 • Stand up komedija z Vidom Valičem
 • 101ka Bend
 • Suhu cvetje
 • Tekmovanje za najboljši čokoladni okus po izboru strokovne žirije
 • Afriški ples
 • Impro komedija

Šotor Kuhna, kulinarični šovi:

 • Trije šefi, Uroš Štefelin, Igor Jagodic in Bine Volčič
 • Branko Podmenik, chef in vodja Pivnice Union: čokolada & pivo
 • Lambergh, Château & Hotel, chef Grega Rozman: mousse bele čokolade, limonin pire, rženi drobljenec, sladoled bele čokolade, pena bele čokolade s koprom in kumare
 • Gostilna Sova: rostbif z mlečno čokolado z rdečim poprom na krompirjevem pireju
 • Pia Škofic: sladice brez glutena in sladkorja
 • Tin Žorž, mladi kuhar: rižota s cvetačo in čokoladnim želejem ter skuša s hrenom, belo čokolado in rdečo peso
 • SGTŠ Radovljica, CUP CAKE; delavnice za obiskovalce

Šotor Čokoladni park:

 • Čokoladni živi kip
 • Mini Planica s Francijem Petkom in skok do čokolade
 • Čokoladni potep; orientacijska pustolovščina za družine po Radovljici
 • Foto kabina
 • Igre za otroke z Waldorfskim vrtcem
 • Poslikava obrazov
 • Sprostitev in počitek v parku

Šotor Čokoladni trg in Graščina:

 • Poslikava telesa boga in boginje čokolade
 • Čokoladno »šloganje« Kako sladko bo vaše življenje?
 • Gorenjkina 94 kilogramska čokolada z lešniki
 • Gorenjkina pravljična hišica iz 200 kg čokolade, Plesna dvorana

Šotor Živ-žav:

 • Delavnice za otroke, izdelovanje čokoladnega mila, čokoladnega mesta, čokoladnih piškotov za hišne ljubljenčke,..
 • Čokoladni kviz, sestavi najdaljšo besedo iz čokoladnih črk
 • Cirkuške predstave
 • Poslikava obraza
 • Rdeči noski na obisku
 • Čokoladna plesna animacija

NOVOSTI V ČOKOLADNI PONUDBI:

 • Turizem Radovljica predstavlja nov okus čokoladnih pralinov Čokobelica. Po orehovi potici in pehtranu še makova potica.
 • Fit Sweets – fit kroglice, fit čokoladice – brez glutena in sladkorja, slajene s stevijo in z dodatkom whey proteinov
 • Pijine dobrote – presna čokolada in čokoladana torta - brez sladkorja, brez glutena, veganske, presne
 • Gaia slaščice – čokoladni piškot, Cookie, minjoni
 • Martisan – ročno izdelani fini čokoladni pralineji, ročno izdelani piškoti
 • CONDITUS – čokoladna kremna rezina – Blejski condi
 • Iridis Sweets – bio bela čokolada, bio bela čokolada z makom, bio mlečna čokolada brez sladkorja in bio temna čokolada brez sladkorja
 • Mateja Ulaga in kuha – presne slaščice

OZADJE FESTIVALA:

Radovljica je največji kraj turistične destinacije Radol'ca, ki je svoj slogan pristno sladka dobila tudi zaradi bogate tradicije čokolade, ki jo v Lescah izdelujejo že od leta 1922. Prav to je tudi razlog, da smo na Turizmu Radovljica pričeli z organizacijo Festivala čokolade v neposredni bližini. Namen festivala je graditi prepoznavnost turistične destinacije Radol'ca kot destinacije sladkih doživetij in v Radol'co privabiti obiskovalce iz Slovenije in tujine, hkrati pa promovirati slovenske čokoladnice.

Želimo si veliko zadovoljnih obiskovalcev, boljšo dostopnost na prizorišča, nazorno smer ogleda,  večjo preglednost ponudbe,  predvsem pa veliko čokoladnih užitkov. Festival čokolade se je v štirih letih razvil v veliko prireditev, ki potrebuje sodelovanje in podporo celotnega mesta in okolice.

Hvala vsem, ki boste po svojih močeh prispevali k temu, da bomo ostajali pristno sladki še naprej.  

Organizator prireditve:

Javni zavod Turizem Radovljica

Linhartov trg 1, 4240 Radovljica, T: 04 531 51 12, F: 08 205 13 36, info@radolca.sihttp://www.radolca.si 

Festivalska spletna stran: http://www.festival-cokolade.si 

Kontakt za več informacij o festivalu:
Nataša Mikelj, direktorica Turizma Radovljica, T: 08 205 13 89, M: 041 687 518, natasa.mikelj@radolca.si 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radovljica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
20.10.2017 | Tečaji in delavnice
Jogica za dojenčke
20.10.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke
20.10.2017 | Kultura
Koncert MePZ Vox Carniola Jesenice
20.10.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer - Hišni ansambel Avsenik
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
STRES in samopomoč
24.10.2017 | Šport
200 kilometrov do Triglava
25.10.2017 | Družabni dogodki
Ta veseli klub
25.10.2017 | Ostalo
Po sledeh prvih prebivalcev slovenskih Alp
26.10.2017 | Kultura
Knjižnica v gozdu
26.10.2017 | Kultura
Gverilska čitalnica - tretja sezona #2
27.10.2017 | Ostalo
Otvoritvena večerja Okusov Radol'ce
27.10.2017 | Ostalo
Okusi Radol'ce
27.10.2017 | Tečaji in delavnice
Jogica za dojenčke
27.10.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke
27.10.2017 | Kultura
koncert "Vsi zbori zadonite"
28.10.2017 | Družabni dogodki
LIPNIŠKA BUČKARIJA
19.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
20.10.2017 | Tečaji in delavnice
Jogica za dojenčke
20.10.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke
20.10.2017 | Kultura
Koncert MePZ Vox Carniola Jesenice
20.10.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer - Hišni ansambel Avsenik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo