Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Danes dopoldne bo pretežno oblačno, predvsem v vzhodni polovici Slovenije bo tudi deževalo. Nekaj več sonca bo na Primorskem. Zapihal bo veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Popoldne se bo delno zjasnilo, še bodo možne posamezne krajevne plohe. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 27, na Primorskem okoli 30 °C.
16°C | 29°C
torek, 22.07.2018
16°C | 25°C
sreda, 24.07.2018
14°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
15°C | 29°C
petek, 26.07.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
29°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

RADOLČICA - Skupina za druženje za osebe z ......


ZAVODI, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
19.05.2017      14:45
A A

RADOLČICA - Skupina za druženje za osebe z demencoDeli:

Zaživela je RADOLČICA

Ljudska univerza Radovljica je v okviru Medgeneracijskega centra Radol’ca in v sodelovanju s Spominčico – slovenskim združenjem za pomoč pri demenci organizirala skupino Radolčica za druženje oseb, ki imajo demenco.

Zakaj RADOLČICA? 

Skupina Radolčica je namenjena druženju oseb z demenco. Znano je, da postavljena diagnoza Alzheimerjeva bolezen ali katerakoli druga oblika demence vpliva ne samo na bolnika samega, ampak na življenje vseh ljudi, ki z bolnikom živijo. Realnost te bolezni je, da je v tej situaciji težko ostati v stikih s prijatelji in družino, kar lahko vodi v osamljenosti in izolacijo. Radolčica je:

  • prostor za izmenjavo informacij,  podporo in prijateljstvo z drugimi, katerih življenje se je dotaknila demenca,
  •  priložnost za zmanjševanje občutkov  osamljenosti in izolacije,
  •  prostor za izražanje čustev in potrjevanje, da so ta čustva normalna in pričakovana,
  • prostor, kjer najdete pozitivni pogled na stvari ne da bi vas napačno razumeli,
  • priložnost za razvijanje spretnosti komunikacije in reševanja problemov,
  • priložnost dobiti nekaj nadzora nad boleznijo, ki je ne morete kontrolirati,
  • prostor, kjer občutite upanje..

Naša skupina je nastala z namenom pomagati ljudem z Alzheimerjevo bolezenijo in drugimi oblikami demence. Osnovni cilj naše skupine je spodbuditi ljudi, da se aktivno spopadejo z zaščito in ohranjanjem svojega fizičnega in psihičnega zdravja.

Nekaj dragocenih izkušenj smo dobili pri obisku projekta Živeti z demenco v Celju, kjer že dlje časa potekajo organizirana družabna srečanja oseb obolelih z demenco in strokovnih sodelavcev.

V sproščenem in prijetnem vzdušju popijemo skodelico čaja ob branju, poeziji, pogovoru, petju… Med tem pa se večkrat tudi razmigamo in si pri tem pomagamo z različnimi pripomočki. Ne manjka pa tudi raznih družabnih in miselnih iger, zato nam čas zelo hitro mine. Ob zaključku srečanja je lepo videti sproščene, zgovorne in nasmejane obraze ljudi, ki odhajajo nazaj v domače okolje.

Zato lepo povabimo svojce, naj svoje najdražje pripeljejo na naša srečanja in si med tem vzamejo dve uri zase.

Napisali: Anita Markič in Vera Pelhan
Povezave:www.lu-r.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radovljica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
26.04.2018 | Ostalo
Zasnova Vurnikovega trga in knjižnice
26.06.201 | Šole in vrtci
Poletni počitniški program

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo