Logo MojaObčina.si

Radovljica

DANES
30°C
14°C
JUTRI
32°C
15°C
12532

Pasji park odprt od 1. avgusta

Pasji park v Radovljici bo odprt od ponedeljka, 1. avgusta 2022. Urejen je ob atletskem parku pri OŠ A. T. Linharta Radovljica, in sicer kot projekt, izglasovan v okviru participativnega proračuna. Kot je navedla predlagateljica projekta Doris Krivič, je v Radovljici registriranih nekaj več kot 2.000 psov. Kljub temu, da ima Radovljica veliko zelenih površin, sprehajanje psov brez povodca ni varno, urejenih površin za prosto sprehajanje in igranje psov pa ni. Zato je predlagala ureditev ograjenega parka, ki psom omogoča prosto gibanje brez povodca, hkrati pa se zmanjšuje nevarnost, da bi psi ogrožali druge pse in ljudi.

Pasji park Radovljica je ograjena zelenica, ki meri 950 kvadratnih metrov. Odprt bo 24 ur na dan. Opremljen je s koši za odpadke, klopjo in pitnikom. Vrednost projekta znaša 21.900 evrov in je presegla sredstva, zagotovljena s participativnim proračunom, zato so bila z rebalansom proračuna zagotovljena dodatna sredstva. Izvajalec del je podjetje GG Bled.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi