Logo MojaObčina.si

Radovljica

DANES
1°C
-2°C
JUTRI
3°C
-2°C
Deli
5869

Vaja "Ruševina Gorenjska 2016": 28.-29.10.2016

V petek, 28. oktobra, in soboto, 29. oktobra, bo izvedena regijska vaja »Ruševina Gorenjska 2016«. Vajo organizirajo Uprava RS za zaščito in reševanje, Izpostava Kranj ter enajst gorenjskih občin, med katerimi je tudi Občina Radovljica. Izvedena bo na podlagi predpostavke, da je območje Gorenjske prizadel močan potres.

 

Namen vaje je preveriti pripravljenost za ukrepanje ob potresu in urjenje štaba civilne zaščite s službami za podporo ter silami za zaščito, reševanje in pomoč. Štab Civilne zaščite Občine Radovljica bo s silami zaščite in reševanja vajo organiziral na območju celotne občine ob predpostavki, da je poškodovano večje število objektov, v katerih so ujete osebe, lahko pa pride tudi do verižnih nesreč, ki so nastale kot posledica potresa, kot so požari in podobno. Tako bo v času vaje na terenu prisotnih več gasilskih in drugih reševalnih enot, ki bodo na določenih točkah izvajale svoje naloge. V primeru morebitnih nevšečnosti občane prosimo za strpnost in razumevanje.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij