Logo MojaObčina.si

Radovljica

DANES
30°C
16°C
JUTRI
23°C
18°C
Deli
3049

Vabilo na slovesnost ob dnevu državnosti s 7. Radol'ško 10ko

Občina Radovljica vabi na slovesnost ob dnevu državnosti pri Lipi samostojnosti v Radovljici, ki bo v petek, 22. junija, ob 18.30 uri. V kulturnem sporedu bodo nastopili Pihalni orkester Lesce, Folklorna skupina KPD Lesce, Otroška folklorna skupina Č'belce in povezovalka Suzana Adžič.

Sledila bo tradicionalna Radol'ška 10ka ob 20. uri, že ob 19. uri pa bo začetek otroških tekov. Razglasitev rezultatov bo ob 21.30 pri Lipi samostojnosti. Odsek Gorenjske ceste od lipe do Linhartovega trga bo zaradi teka zaprt za promet od 17.30 do 21.30, organizatorji stanovalce in obiskovalce prosijo za razumevanje.

Krožna trasa teka bo speljana po središču mesta s startom in ciljem pri Lipi samostojnosti. Tek organizira Športna zveza Radovljica, Bled, Bohinj, Gorje v sodelovanju s Klemenom Dolencem in PGD Radovljica. Razpis Radol'ške 10ke je objavljen na spletnih straneh športne zveze http://www.sportna-zveza-radovljica.si/sl/Razpisi/.

Ob dnevu državnosti bosta organizirani še dve športni prireditvi. V soboto, 23. junija, bo v Športnem parku Radovljica od 11. do 20. ure finalni turnir Inline lige Radovljica, ki ga prireja KRŠ, ob 17. uri pa Nočna trojka v organizaciji ŠD Gibaj se. V Kropi pa praznovanju državnega praznika posvečajo koncert klasične glasbe, ki je tudi v spremljevalnem programu Festivala gledališča. Koncert bo v Kulturnem domu Kropa v ponedeljek, 25. junija, ob 19.30 uri. Nastopili bosta Eva Jelenc Drozg (kitara) in Klavdija Jarc Bezlaj (violina). Večer bodo zaznamovale skladbe avtorjev, kot so Arcangelo Corelli, Mauro Giuliani, Niccolo Paganini, Vittorio Monti, Johann Friedrich in Franz Burgmüller.

 

Fotografije s prireditve bodo objavljene.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi