Logo MojaObčina.si

Radovljica

DANES
30°C
14°C
JUTRI
29°C
15°C
1877

Nadaljevanje obnove Gradnikove ceste od Spara do Borove hiše

Župan Ciril Globočnik in direktor družbe HIS d.o.o. Darko Hrženjak sta v tem tednu podpisala pogodbo za rekonstrukcijo odseka Gradnikove ceste v Radovljici od trgovine Spar do Borove hiše. Po včerajšnji uvedbi v delo je začetek gradnje predviden 10. maja, zaključek del pa do avgusta 2021. V času del velja popolna zapora ceste (več na https://www.mojaobcina.si/radovljica/novice/obcinske/popolna-zapora-gradnikove-ceste.html).


Na odseku, dolgem 360 metrov, bo obnovljeno cestišče, zgrajen enostranski pločnik, dvostranska kolesarska steza in avtobusno postajališče, ki bo umeščeno pri Sparu. Urejeno bo tudi odvajanje padavinske vode, obnovljeno vodovodno in kanalizacijsko omrežje ter urejena javna razsvetljava. Pogodbena vrednost gradbenih del znaša 463 tisoč evrov; sredstva so zagotovljena v občinskem proračunu.


Prva faza prenove tega odseka Gradnikove ceste je bila izvedena v letu 2019, in sicer od križišča s Kranjsko cesto do priključka poljske poti, severno od novega trgovskega centra.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi