Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.07.2017

pretežno oblačno
Danes bo dopoldne povečini sončno, zjutraj je lahko nekaj megle. Popoldne bo spremenljivo oblačno s krajevnimi plohami in posameznimi nevihtami. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 25, na Primorskem do okoli 27 stopinj C.
16°C | 23°C
sreda, 26.07.2017
12°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
13°C | 25°C
petek, 28.07.2017
12°C | 29°C
sobota, 29.07.2017
16°C | 29°C
Opozorila
Torek, 25.7.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
23°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Glasba, ples in tek ob dnevu državnosti


ŠPORT, OBČINSKE, DRUŠTVA

| |
24.06.2015      19:32
A A

Glasba, ples in tek ob dnevu državnostiDeli:

Na današnji slovesnosti pri Lipi samostojnosti v Radovljici so nastopili članice in člani Pihalnega orkestra Lesce ter Plesnega društva Blejski plesni studio Radovljica. Zbrane, med njimi tudi poslanko Državnega zbora RS Ireno Kotnik, je pozdravil in jim za državni praznik čestital župan Ciril Globočnik ter pozval k sodelovanju in medsebojnemu povezovanju.

 

Kot zgled je navedel program medgeneracijskega centra, ki ga vodi Ljudska univerza Radovljica. Za program je lani poleg občinskih uspela pridobiti tudi državna sredstva, letos pa ga že nadgradila v Medgeneracijski center Gorenjska v povezavi in sodelovanju z jeseniškimi in kranjskimi organizacijami. Medgeneracijski center med drugim daje podporo mladini in starejšim pri vključitvi v širšo lokalno skupnost, razširja mrežo medsebojne pomoči, gradi medkulturni dialog ter strpnost, predvsem pa medgeneracijsko solidarnost in sodelovanje. Letos so v različne aktivnosti v njihovem lokalnem okolju vključili že 745 ljudi. Kot drug primer dobre prakse pa je župan omenil že četrto leto sodelovanja kroparskih kovaških mojstrov, priznanih slovenskih oblikovalcev in Občine Radovljica, ki je obrodilo zaključni sklop umetniških uličnih svetilk, umeščenih v grajski drevored. Tako so na vseh glavnih vhodih v staro mestno jedro Radovljice kovane javne svetilke, ki sledijo večstoletni kovaški tradiciji in umetniškemu kovaštvu.

 

Prireditev je povezoval Rok Andres, ki je spomnil tudi na okrogle obletnice prelomnih dogodkov kot mejnikov na poti izgradnje domoljubne zavesti, med njimi prvi Tržaški proces in streljanje na Bazovici pred 85 leti, konec druge svetovne vojne pred 70 leti, podpis Avstrijske državne pogodbe in Videmskega sporazuma pred 60 leti ter plebiscit o samostojnosti Slovenije pred 25 leti.

 

Pred slovesnostjo so bili organizirani otroški teki, po njej pa je sledil start že 4. Radolške 10ke, letos vključene v serijo Gorenjska, moj planet. Skupaj je bilo prijavljenih več kot 90 tekačev. Cilj Radol'ške 10ke bo na Linhartovem trgu, kjer bo ob 20.30 uri podelitev medalj. Tekaško prireditev ob dnevu državnosti organizira Športna zveza Radovljica, Bled, Bohinj in Gorje s PGD Radovljica.

 

Na dan državnosti jutri, 25. junija, pa se s Turističnim društvom Brezje lahko odpravite na voden pohod po Poti miru. Zbirališče pohodnikov bo ob 9 uri pred gostilno Pr' Finžgarju na Brezjah.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radovljica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
28.07.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer - Hišni ansambel Avsenik
03.07. - 31.07.2017 | Tečaji in delavnice
POLETNA JOGA V NARAVI
03.08.2017 | Kultura
Osrednja slovesnost ob občinskem prazniku s podelitvijo priznanj
03.08.2017 | Kultura
Koncert Bid Banga z Alenko Godec
28.07.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer - Hišni ansambel Avsenik
03.07. - 31.07.2017 | Tečaji in delavnice
POLETNA JOGA V NARAVI
03.08.2017 | Kultura
Osrednja slovesnost ob občinskem prazniku s podelitvijo priznanj
03.08.2017 | Kultura
Koncert Bid Banga z Alenko Godec

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo