Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Ponekod po nižinah bo spet nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 4 °C.
-5°C | 10°C
ponedeljek, 20.11.2017
-5°C | 10°C
torek, 21.11.2017
-3°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
1°C | 13°C
četrtek, 23.11.2017
3°C | 11°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
10°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Evropski teden mobilnosti 2015


OBČINSKE, EVROPSKI PROJEKTI

| |
14.09.2015      10:04
A A

Evropski teden mobilnosti 2015Vida Markovc: Kolesarji na Linhartovem trgu (fotonatečaj Dogodki v občini Radovljica 2014)
Vida Markovc: Kolesarji na Linhartovem trgu (fotonatečaj Dogodki v občini Radovljica 2014)
Deli:

Poudarka letošnjega Evropskega tedna mobilnosti sta zdravje in kolesarjenje kot odlična oblika aktivnega potovalnega načina. V tem okviru se Občina Radovljica že dvanajsto leto zapored pridružuje pobudi Dan brez avtomobila (22. september). Letos v Evropskem tednu mobilnosti sodeluje 58 slovenskih občin.

 

Sodelovanje šol in vrtcev

 

V šolah in vrtcih pripravljajo različne tematske dogodke, namenjene ozaveščanju otrok in njihovih staršev. V OŠ Antona Tomaža Linharta Radovljica v tem tednu spodbujajo otroke, da v šolo prihajajo peš, organizirajo ogled varnih prometnih poti v okolici šole, obisk policista, aktivni sprehod v okolici šole, pogovor o vplivu hoje na zdravje in vplivih izpušnih plinov na okolje, Dan brez avtomobila bodo povezali z Dnevom brez računalnika.

 

V OŠ F. S. Finžgarja se bodo učitelji in učenci v petek, 18. septembra, zjutraj zbrali na dogovorjenih mestih in v šolo skupaj odšli peš, med poukom pa obravnavajo teme o varnosti v cestnem prometu in škodljivih vplivih prometa na okolje.

 

Na OŠ Staneta Žagarja Lipnica so pripravili natečaj za najboljšo zgodbo na temo Šolske poti nekoč, pogovore o varnosti v prometu, vožnjo s kolesom po šolskem prometnem poligonu, ustvarjanje likovnih izdelkov na temo kolesarjenja z razstavo, učenci izpolnjujejo dnevnik opazovanja »Varno s kolesom v šolo«, izdelali bodo kolo v relief tehniki. Kolesa iz naravnih materialov sestavljajo tudi na Podružnični osnovni šoli Ovsiše, zbirajo ideje za spremembo vozil v čim bolj ekološka in zdravju prijazna, načrtujejo tematske spise in pohod. Z Brezovice, Dobrave, iz Krope in Kamne Gorice ter na Ovsišah se bodo organizirano odpravili peš v šolo v torek, 22. septembra.

 

Dejavni so tudi v vseh enotah radovljiškega vrtca – med njihovimi aktivnostmi so izdelovanje plakatov, vožnja s tricikli in skiroji po poligonih, daljši sprehodi in izleti, pogovori z otroki o prometu, varni hoji in varstvu okolja, tematske igre, pravljice in pesmi ter ogled električnega avtomobila. Tudi v vrtcih starše in otroke spodbujajo, da v tem tednu v vrtec prihajajo peš ali s kolesom.

 

Vabilo na kolesarski izlet

 

Občina Radovljica na Dan brez avtomobila s športno zvezo pripravlja kolesarski izlet, ki bo v torek, 22. septembra. Kolesarji se bodo zbrali na Linhartovem trgu v Radovljici ob 15.45 uri. Pridružil se jim bo tudi policist na kolesu Policijske postaje Radovljica. Trasa izleta bo vodila preko gozdne učne poti, Mošenj, kjer bo možen ogled Etnološkega muzeja, Podvina, Otoka, Dvorske vasi, Zgoše, Hraš in skozi Lesce nazaj v Radovljico. Vrnitev na Linhartov trg je predvidena okrog 17.30 ure. Tudi tokrat bodo udeleženci prejeli spominske majice in se okrepčali s pecivom, ki ga bodo pripravili udeleženci programa Ljudske univerze Radovljica PUM – projektno učenje za mlajše odrasle.

 

Trajnostna mobilnost v radovljiški občini

 

V radovljiški občini je bilo v zadnjem letu izvedenih več ukrepov, povezanih s trajnostno mobilnostjo. Urejena je bila nova tematska pešpot ob Savi. V času glavne turistične sezone je organiziran turistični avtobus Hop on Hop off, ki turiste dvakrat na teden prevaža iz turističnih centrov v bolj oddaljene kraje naše občine. Turizem Radovljica je uvedel tudi brezplačne vodene kolesarske izlete z namenom, da turisti raziskujejo kraje v tem delu Gorenjske s kolesom. Tudi letos bo občina namestila dodatne oznake kolesarskih smeri.

 

Ob gradnji komunalne infrastrukture v Kropi in Begunjah so bili obnovljene tudi površine za pešce. Za varnejšo pot v radovljiško šolo je bila izvedena talna osvetlitev prehoda za pešce čez Gorenjsko cesto pri teniškem igrišču, obnovljena pešpot ob Obli gorici od zdravstvenega doma in na novo urejena od Borove hiše mimo Šlandrovega doma do šole ter v območju same šole. Preureditev postajališča pri osnovni šoli v Lipnici zagotavlja boljšo preglednost in omogoča, da se učenci, ki čakajo prevoz, zadržujejo na površinah, namenjenih pešcem. Krajevna skupnost Radovljica pa je na avtobusni postaji namestila novo nadstrešnico za kolesa.

 

Občina Radovljica v prihodnjem obdobju načrtuje pripravo strategije trajnostne mobilnosti. V letošnjem letu je namreč napovedan javni razpis za financiranje izdelave občinskih strategij – trajnostna mobilnost je v naslednjem razvojnem obdobju EU med prednostnimi na področju prometa. Cilj priprave strategije je pregledati in nadgraditi možnosti za trajnostno mobilnost v občini Radovljica, oblikovati predlog razvoja trajnostnega transporta na regionalnem nivoju ter povezave podeželja z večjimi naselitvenimi območji (mesti). Za radovljiško občino so pri tem pomembne umestitev parkirišča na robu starega mestnega jedra v Radovljici, ureditev parkiranja ob železniških postajah in dostopnost naselij na desnem bregu Save.


Priloge:
PDF
vabilonakolesarskiizlet.pdf
47213_vabilonakolesarskiizlet.pdf (221,71 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radovljica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
21.11.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami
21.11.2017 | Turizem
Severna Koreja
22.11.2017 | Družabni dogodki
Ta veseli klub
22.11.2017 | Kultura
Orgelski večer
23.11.2017 | Ostalo
Predavanje z naslovom:" Intuicija"
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Alzheimer cafe
23.11.2017 | Ostalo
Tečaj oživljanja OŽIVIMO SRCE
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Trije medvedi (ruska pravljica)
23.11.2017 | Kultura
Četrto srečanje na Gverilski čitalnici - predstavitev Pesmarice Jahačev revolucije
24.11.2017 | Tečaji in delavnice
Jogica za dojenčke
24.11.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke
28.10.201 | Umetnost
Fotografska razstava "Utrinki iz narave"
28.11.2017 | Kultura
Neznana Japonska
19.11.2017 | Družabni dogodki
Glasbeno popoldne z Veselimi Begunjčani od 12. do 14. ure
20.11.2017 | Ostalo
Predavanje:"Metode in tehnike sproščanja"-povezovanje z energijo vesolja
21.11.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami
21.11.2017 | Turizem
Severna Koreja
22.11.2017 | Družabni dogodki
Ta veseli klub
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo