Logo MojaObčina.si
DANES
15°C
2°C
JUTRI
13°C
2°C

Muzej Avsenik

Muzej Avsenik, ki se nahaja v sklopu gostilne Avsenik v središču Begunj, predstavlja razvoj in zgodovino narodno-zabavnega Ansambla bratov Avsenik. Legenda slovenske narodno-zabavne glasbe, Slavko Avsenik in njegov starejši brat Vilko Ovsenik, sta utemeljitelja zvrsti glasbe, ki jo danes posnemajo mnogi ansambli v Sloveniji in po svetu. 

V njuni rojstni hiši so razstavljeni izvirni inštrumenti glasbenikov in obleka, ki jo je Slavko Avsenik nosil na koncertnih odrih ali naslovnicah albumov. Na ogled so številna priznanja in nagrade, ki jih je Ansambel bratov Avsenik dobil za zasluge na področju glasbe in promocije Slovenije, ter zlate, platinaste in diamantne plošče za številne prodane plošče. 

Novost v muzeju so interaktivne točke, kjer si lahko zavrtite skladbe in video posnetke iz različnih obdobij Ansambla bratov Avsenik. V zgornjem nadstropju je predstavljena družinska zgodba Avsenikovih ter stanovanje z opremo z Avsenikove domačije.

 

V muzejskem prostoru se nahaja tudi trgovina z zgoščenkami in spominki. 

 

Za skupine

V muzeju je skupinam na ogled tudi dokumentarni film o ansamblu Avsenik z arhivskimi posnetki. Film je na voljo v slovenskem, nemškem, angleškem in italijanskem jeziku. Zaključenim skupinam so ob predhodni najavi na voljo vodeni ogledi v slovenskem, nemškem in angleškem jeziku.
Večnamenska muzejska dvorana ima 70 sedežev.


ODPRTO

torek - nedelja in prazniki od 11.00 do 17.00
januar, februar zaprto (odprto je za najavljene skupine)

 

CENIK

  • Ogled muzeja, otroci 5-15 let: 3,00 EUR
  • Ogled muzeja, odrasli: 4,00 EUR
  • Ogled muzeja in filma, otroci 5-15 let: 3,50 EUR
  • Ogled muzeja in filma, odrasli: 4,90 EUR
  • Ogled muzeja in filma z vodenjem, šolske skupine: 3,50 EUR
  • Ogled muzeja, filma in vodenje za skupino odraslih: 5,00 EUR
  • Ogled muzeja, filma in vodenje ter poslišanje vinilnih plošč na starinskem gramofonu: 6,50 EUR
  • Vodeni ogledi se izvajajo po predhodnem dogovoru za skupine nad 20 oseb.Povezave

www.avsenik.com

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi