Logo MojaObčina.si
JUTRI
18°C
1°C
PON.
13°C
3°C

Regijsko srečanje literarnih ustvarjalk in ustvarjalcev za Gorenjsko

Običajno je, da je v seriji regijskih srečanj piscev veteranov prvo na Gorenjskem. Pa se morajo Gorenjke in Gorenjci bolj pomatrati od ostalih? Niti ne, saj se razpis za vse pišoče v kategoriji 30 let plus konča hkrati. Ne glede na to, ali se dobijo maja ali septembra, ko se kot zadnji srečajo Primorci v Tolminu. No, Gorenjci, kar jih je prišlo, so bili pod organizacijsko taktirko JSKD Jesenice v Kolpernu v Stari Savi na Jesenicah. Dr. Zoran Pevec, regijski selektor, je vsakemu od prisotnih udeležencev lepo povedal, v čem je dober in še lepše, kje bi se mogel izboljšati. Tako je prihod res dobil svoj pravi smisel. Žal je lahko tistim parim, ki niso prišli. Ker ne bodo izvedeli. Kar se tega tiče, je bila zadnji dve leti koronska lažja, čeprav se je lani prav enemu od tokratnih udeležencev v živo primerilo, da je imel opomnik na koledarju za zoom srečanje nastavljen ob šestih zvečer, ne ob šestnajstih popoldan. To se dogaja celo najboljšim.

(Foto: arhiv JSKD Jesenice)

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi