Logo MojaObčina.si

Radovljica

DANES
11°C
-8°C
JUTRI
6°C
-1°C
4499

Delavnica Recikliranje tekstila

Center za poklicno izobraževanje iz Ljubljane izvaja izobraževanja študijskih skupin za tekstil in modno oblikovanje. Povabili so tekstilko Območne obrtno-podjetniške zbornice Radovljica, Mimi Hudovernik, ki jim je v torek, 28. 5. 2019 organizirala delavnico na temo Preoblikovanje starih zavrženih oblačil – recikliranje oblačil in kako poceni moda vpliva na okolje.

Mimi Hudovernik je povedala: »Iz neuporabnega tekstila (džins, majice, srajce, ostanki blaga) smo ustvarile povsem drug izdelek. Star tekstil je postal novo nosljivo oblačilo. Uporabile smo tehniko krpanke – patchwork, ki že dolgo ni več omenjena le za prevleke, pregrinjala…. Cilj naše delavnice je bil spodbuditi ponovno uporabo že zavrženega tekstila.«

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi