Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.07.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo na zahodu delno jasno. Proti vzhodu bo več oblačnosti, občasno bo še možna kakšna kaplja dežja. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 14, ob morju okoli 16 stopinj C.
11°C | 27°C
petek, 28.07.2017
14°C | 28°C
sobota, 29.07.2017
17°C | 30°C
nedelja, 30.07.2017
16°C | 30°C
ponedeljek, 31.07.2017
16°C | 34°C
Opozorila
Sreda, 26.7.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Barviti ornamenti poslikanih panjskih končnic...


OSNOVNA ŠOLA, DOGODKI, ZAVODI, UMETNOST

| |
23.05.2016      12:57
A A

Barviti ornamenti poslikanih panjskih končnic


V preteklem tednu je Osnovna šola A. Janše Radovljica pripravila in sodelovala na različnih dogodkih ob 21. maju, rojstnem dnevu čebelarja Antona Janše.


Deli:

Tradicionalna likovna delavnica poslikave panjskih končnic se je tokrat preselila na Kongresni trg v Ljubljano in povezala še več učenk in učencev gorenjskih in ljubljanskih osnovnih šol, osnovnih šol s prilagojenim programom, osnovne šole iz Postojne ter zavodov za gluhe in naglušne ter slepe in slabovidne iz Ljubljane. Več kot 100 mladih je slikalo na panjske končnice v tehniki akrila na lesu, panjske končnice pa so olepšali z ornamenti iz slovenske etnološke zakladnice. Gostja delavnice, čebelarka in slikarka Anja Bunderla, je prikazala različne načine poslikav in barvnih vzorcev.

Učenci tako na ustvarjalen način in z različnimi tehnikami ohranjajo slovensko kulturno dediščino, delavnica pa omogoča druženje otrok in mladostnikov, ki obiskujejo osnovne šole, osnovne šole s prilagojenim programom ter zavode za otroke s posebnimi potrebami.

»Zahtevnim in velikim pripravam na ta dogodek je sledilo olajšanje, saj je ves trud prinesel lep dogodek, ustvarjalno in družabno srečanje 110 otrok. Otroški ustvarjalni vrvež je tako v park sredi Ljubljane pričaral sproščenost in živahnost, ki je ustavilo mimoidoče, družilo različne otroke in se zaključilo s čudovitimi panjskimi končnicami. Na ogled so jih postavili vsem sodelujočim in tudi ministrici za izobraževanje, dr. Maji Makovec Brenčič, ki nas je obiskala ter z navdušenjem izrekla mladim ustvarjalcev pohvalo in priznanje,« je poudarila ravnateljica Jelena Horvat.

Drugi pomemben dogodek pa je bila razstava izbora panjskih končnic, ki so nastale v preteklih 16-ih delavnicah v Državnem zboru Republike Slovenije skupaj s starimi panjskimi končnicami, ki so del potujoče razstave Čebelarskega muzeja Radovljica. V petek, 20. maja, je bil v preddverju velike dvorane slovesen zaključek, ki so se ga udeležili tudi predsednik Državnega zbora dr. Milan Brglez, podpredsednik Čebelarske zveze Slovenije Marko Alauf in župan Občine Radovljica Ciril Globočnik.

Predsednik Državnega zbora dr. Milan Brglez se je zahvalil organizatorjem za odlično pripravljeno razstavo in še posebej, da ohranjajo slovensko tradicijo ter jo uspešno prenašajo na mlade. Izrazil je pričakovanje in upanje, da bo 20. maj razglašen za svetovni dan čebel. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radovljica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo