Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, nekaj sonca bo predvsem ponekod v severnih krajih. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do okoli 12 °C.
0°C | 6°C
četrtek, 22.11.2018
4°C | 6°C
petek, 23.11.2018
4°C | 7°C
sobota, 24.11.2018
5°C | 9°C
nedelja, 25.11.2018
4°C | 7°C
Opozorila
Sreda, 21.11.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

»SPREHOD ZA SPOMIN« V DOMU HMELINA


NOVICE

| |
27.09.2018      9:33
A A

»SPREHOD ZA SPOMIN« V DOMU HMELINADeli:

V Domu Hmelina Radlje ob Dravi že vrsto let in z različnimi aktivnostmi pomagamo pri soustvarjanju demenci prijaznega okolja. Zato tudi ob Svetovnem dnevu Alzheimerjeve bolezni organiziramo »Sprehod za spomin« ter tako o bolezni demenca osveščamo ljudi v lokalnem okolju. Sprehod smo pripravili tudi letos. Zbrali smo se v parku  Doma, se okrepčali s čajem, kavo in pecivom in si nadeli kape z napisom »Sprehod za spomin«.  Otrokom iz Vrtca Radlje ob Dravi pa smo razdelili zastavice z istim napisom.  Skupaj smo se odpravili do centra Radelj, kjer so se nam pridružili ljudje iz lokalnega okolja. Na stojnicah smo izvajali meritve pulza, krvnega tlaka in sladkorja. Obiskovalci so prejeli koristne informacije, na voljo jim je bila tudi literatura o bolezni demenca. Otroci so nam ob druženju pobarvali ročno narejeno igrico »spomin«, ki jo bodo ob obisku v našem Domu skupaj s stanovalci tudi preizkusili. Sprehod smo zaključili s kosilom in tako ob spoznanju, da o bolezni vemo  več, končali druženje. Odziv sodelujočih, mimoidočih in obiskovalcev je bil pozitiven, zato bomo  s tovrstnimi aktivnostmi nadaljevali in z osveščanjem odkrivali temne sence bolezni, ki se prikrade kot tat in nam vzame nekaj, kar vsem največ pomeni  - samostojnost in neodvisnost. Hvala vsem, ki ste pri sprehodu sodelovali in z nami oblikujete demenci prijazno okolje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DOM HMELINA, DOM ZA STAREJŠE OBČANE, D.O.O.? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!