Logo MojaObčina.si

Radlje ob Dravi

DANES
24°C
11°C
JUTRI
18°C
12°C
Deli
1370

»SPREHOD ZA SPOMIN« V DOMU HMELINA

V Domu Hmelina Radlje ob Dravi že vrsto let in z različnimi aktivnostmi pomagamo pri soustvarjanju demenci prijaznega okolja. Zato tudi ob Svetovnem dnevu Alzheimerjeve bolezni organiziramo »Sprehod za spomin« ter tako o bolezni demenca osveščamo ljudi v lokalnem okolju. Sprehod smo pripravili tudi letos. Zbrali smo se v parku  Doma, se okrepčali s čajem, kavo in pecivom in si nadeli kape z napisom »Sprehod za spomin«.  Otrokom iz Vrtca Radlje ob Dravi pa smo razdelili zastavice z istim napisom.  Skupaj smo se odpravili do centra Radelj, kjer so se nam pridružili ljudje iz lokalnega okolja. Na stojnicah smo izvajali meritve pulza, krvnega tlaka in sladkorja. Obiskovalci so prejeli koristne informacije, na voljo jim je bila tudi literatura o bolezni demenca. Otroci so nam ob druženju pobarvali ročno narejeno igrico »spomin«, ki jo bodo ob obisku v našem Domu skupaj s stanovalci tudi preizkusili. Sprehod smo zaključili s kosilom in tako ob spoznanju, da o bolezni vemo  več, končali druženje. Odziv sodelujočih, mimoidočih in obiskovalcev je bil pozitiven, zato bomo  s tovrstnimi aktivnostmi nadaljevali in z osveščanjem odkrivali temne sence bolezni, ki se prikrade kot tat in nam vzame nekaj, kar vsem največ pomeni  - samostojnost in neodvisnost. Hvala vsem, ki ste pri sprehodu sodelovali in z nami oblikujete demenci prijazno okolje.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi