Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 17.08.2017

delno oblačno
Zvečer se bodo ponekod še pojavljale plohe ali nevihte.
14°C | 29°C
petek, 18.08.2017
14°C | 32°C
sobota, 19.08.2017
15°C | 28°C
nedelja, 20.08.2017
12°C | 23°C
ponedeljek, 21.08.2017
9°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 16.8.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
29°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

3. srečanje članov in članic operative GZDD ......


GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO

| |
02.09.2012      9:13
A A

3. srečanje članov in članic operative GZDD na Kapli pri Odomovem jezeru


18. avgusta 2012 je potekalo 3. srečanje operativnih gasilk in gasilcev iz prostovoljnih gasilskih društev Gasilske zveze Dravske doline. Srečanje je imelo dva namena: druženje ob kuhanju gasilskega golaža in tekmovanje v streljanju z zračno puško.


Razglasitev rezultatov tekmovanja
Razglasitev rezultatov tekmovanja
Deli:
V okviru Gasilske zveze Slovenije, Koroškega gasilskega območja in Gasilske zveze Dravske doline že nekaj let potekajo srečanja gasilske mladine, gasilk žena ter gasilk in gasilcev veteranov. Ta srečanja so dobila že naziv "tradicionalna". Pred nekaj leti se je pojavil tudi predlog, da bi tudi operativci dobili svoj dan, namenjen srečanju, spoznavanu, druženju..., kjer bi preživeli lep in prijeten dan. Tako je bilo pred tremi leti organizirano 1. srečanje, lani 2. srečanje in letos že tradicionalno 3. srečanje operative v Gasilski zvezi Dravske doline. Tokratno organizacijo srečanja so prevzeli gasilci PGD Kapla. Srečanje je potekalo v prelepem prostoru ob Odomskem jezeru, v prijetnem vzdušju in ob prekrasnem sončnem vremenu. Ekipe so se pomerile v dveh tekmovalnih panogah: kuhanju gasilskega golaža in streljanju z zračno puško. Ocenjevalna komisija, ki so jo sestavljali: Anton KOVŠE, župan Občine Podvelka; Jože POGLAJEN, predsednik GZDD; Tomaž KRISTAN, poveljnik GZDD in Marko LEŠNIK, predsednik PGD Vuzenica, je imela težko delo. Vse ekipe so skuhale odlične gasilske golaže,  tako se komisija ni mogla odločiti, kateri golaž bi bil najboljši, zato so vse golaže proglasili za najboljše - za zmagovalce. Tako je o zmagovalcu tega srečanja odločilo streljanje z zračno puško. Absolutna zmagovalka med posamezniki je bila Pija KRISTAN iz PGD Vuhred, ki je tudi ekipi PGD Vuhred pristreljala največ krogov in ekipno zmago. Na srečanju so podelili tudi spominska obeležja udeležencem obsežne gasilske vaje Koroškega območja, ki je potekalo 17.6.2012 pod naslovom "Gasilsko reševalna vaja Uršlja gora 2012". Drženje je v prijetnem vzdušju in ob taktih frajtonarice, ki jo je rategoval Franc s Kaple potekalo še ves popoldan. Ob slovesu pa so si udeleženci obljubili, da se v letu 2013 zopet srečajo.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radlje ob Dravi!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!