Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu in severu večinoma sončno, drugod pa pretežno oblačno. Ponekod na Primorskem in Notranjskem bo megleno, občasno bo tam tudi rosilo ali rahlo deževalo. Pihal bo jugozahodni veter, ki bo ponoči prehodno ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 16 °C.
-2°C | 12°C
petek, 24.11.2017
-2°C | 9°C
sobota, 25.11.2017
0°C | 10°C
nedelja, 26.11.2017
2°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

ATTACCA – FESTIVAL MLADINSKIH PEVSKIH ZBOROV...


OBVESTILA

| |
21.11.2012      13:19
A A

ATTACCA – FESTIVAL MLADINSKIH PEVSKIH ZBOROVDeli:

V okviru rednega programa Javnega sklada za kulturne dejavnosti, Območne izpostave Radlje ob Dravi, letos skupaj z Osnovno šolo Radlje ob Dravi gostimo ATTACCO, Festival mladinskih pevskih zborov, ki bo v sredo, 28. novembra 2012, s pričetkom ob 16. uri, v avli Osnovne šole Radlje ob Dravi.

 

Iniciatorka festivala Attacca in umetniška vodja je Karmina Šilec. Festival je namenjen mladinskim zborom (11-15 let), ki so bili v sezoni 2011/2012 predlagani za nastop na regijskem nivoju, oz. tisti, ki so se bolj izkazali z izvirno sestavo sporeda. Programska usmeritev: glasba, nastala po letu 1950. Festival je priložnost za medsebojna srečanja in druženja mladih pevcev in glasbenikov ter zborovodij in skladateljev. Vezi, ki se tkejo na takšnih festivalih glasbe, so dolgotrajne in trdne, so pa tudi spodbuda za nove umetniške zamisli in podvige – za zborovodje, za skladatelje, predvsem pa za mlade pevce, ki jih tovrstne mladostne izkušnje in doživetja največkrat zaznamujejo za vse življenje.

 

Festivala se bo udeležilo pet izbranih mladinskih pevskih zborov iz različnih krajev po Sloveniji:  

- Mladinski PZ OŠ Radlje ob Dravi, zborovodkinja: Simona Svanjak, na temo: SVET JE KAKOR RINGARAJA,

- Mladinski PZ OŠ Tabor Logatec, zborovodja: Zdravko Novak, na temo: OBZORJA POKRAJIN ZA GLASOVE IN TOLKALA,

- Mladinski PZ GŠ Rogaška Slatina, zborovodkinja: Andreja Došler, na temo: “EJ, TAKIH NIMA CELI SVET”,

- Mladinski PZ OŠ Žirovnica, zborovodkinja: Slavica Magdič, na temo: ADIEMUS, in

- Mladinski PZ OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, zborovodkinja: Marinka Šuštar, na temo: KRALJICA JEZIKOV.

 

Vsi zbori bodo skupaj zapeli tudi skupni pesmi, vsak zbor pa se bo še predstavil z zabavnim-družabnim programom.

 

Cvetka Miklavc, koordinatorica

Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti

Območne izpostave Radlje ob Dravi                                            
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radlje ob Dravi!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!