Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, deloma plohe in nevihte, ki so že zajele severozahodne kraje, se bodo razširile na vso Slovenijo ter od severa ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju še do 33 stopinj C.
18°C | 26°C
ponedeljek, 26.06.2017
13°C | 28°C
torek, 27.06.2017
15°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 6h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
18°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Otvoritev Muzeja Radlje ob Dravi


KULTURA, OBČINSKE

| |
27.09.2012      17:06
A A

Otvoritev Muzeja Radlje ob DraviDeli:

Danes, 27. 9. 2012,  je v prostorih Dvorca Radlje ob Dravi potekala odprtje poslovnih prostorov nove enote Koroškega pokrajinskega muzeja Muzeja Radlje ob Dravi.

 

Sodelovanje med muzejem in občino se je začelo intenzivneje razvijati od  leta 2004 dalje,  ko je občina odkupila znano zbirko Ferdinanda Leitingerja in s tem zastavila  nadaljnji razvoj muzejske dejavnosti  v kraju in občini.

 

Naloge, ki so jih  v Muzeju Radlje ob Dravi zastavili, so v prvi vrsti povezane z izvajanjem javne službe varovanja premične kulturne dediščine kot sta  evidentiranje in dokumentiranje gradiva, preučevanje bo vezano na lokalno pomembne vsebine iz zgodovine in drugih sorodnih ved vezane na območje Radelj z okolico ter na Dravsko dolino.

Prve naloge so povezane z izvajanjem konservatorskih in restavratorskih posegov na predmetih iz obsežne Leitingerjeve zbirke ter predstavljanje gradiva javnosti in publiki preko stalnih in občasnih razstav. Zagotovo pa se bo poglobilo sodelovanje med muzejem in zasebnimi zbiralci, kot so:  Majda Sušek, (Zbirka igrač, Vuhred), Turistično društvo Vuhred,  Društvo za ohranitev kulturne dediščine in umetnosti, Št. Janž pri Radljah in drugimi.

 

Ob tej priložnosti so v prostorih dvorca na ogled ponovno postavili fotografsko razstavo mojstra fotografije Toma Jeseničnika; DRAVA, ŽIVLJENJE REKE (produkcija: Koroški pokrajinski muzej, 2010), ki je leto dni spremljal reko Dravo, ki  izvira na južno tirolskem Toblaškem polju pri kraju San Candido in se po okoli 749 km v Kopačkem ritu pri Osijeku zlije z Donavo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radlje ob Dravi!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!