Logo MojaObčina.si
DANES
22°C
10°C
JUTRI
23°C
8°C
Oceni objavo

Vabilo: Dan odprtih vrat na gozdnih učnih poteh v Sloveniji

Zavod za gozdove Slovenije ob svetovnem dnevu Zemlje, 22. aprila že tradicionalno organizira vodenje po 14 izbranih gozdnih učnih poteh po Sloveniji.
Gozdne učne poti so namenjene izobraževanju in spoznavanju gozdov in gozdarstva v Sloveniji, so pomemben pripomoček, s katerim želimo javnosti približati zanimivosti o gozdovih in pomen gozdarstva ter prispevati k razvoju turizma na podeželju kot ene ključnih gospodarskih aktivnosti v Sloveniji. Letošnji svetovni dan Zemlje sicer poteka pod geslom: Planet proti plastiki. Osredotoča se na ozaveščanje o hudih posledicah onesnaževanja s plastiko za naš planet ter želi spodbuditi globalno gibanje za drastično zmanjšanje uporabe in proizvodnje plastike..
Vabljeni, da se jim ob dnevu Zemlje 22. 4. 2024 ob 9. uri pridružite na gozdni učni poti Stari grad v Radljah ob Dravi.
Zbor udeležencev je na parkirišču pred parkom dvorca Radlje.
Svojo udeležbo sporočite do petka, 19. aprila, vodji KE Radlje ob Dravi Jerneji Čoderl 02 88 71 381 ali 041 657 701.

Oglejte si tudi