Logo MojaObčina.si

Preddvor

JUTRI
2°C
-1°C
PET.
0°C
-1°C
Deli
3545

Župnijski dan župnij Preddvor in Kokra

V Preddvoru smo v nedeljo, 27. maja praznovali 2. Župnijski dan župnij Preddvor in Kokra. To je dan, ki je namenjen druženju župljanov za boljšo medsebojno povezanost. Da smo se nanj bolje pripravili in ga globlje doživeli, je bilo zagotovljeno z dogajanjem v obliki tridnevja. Prave priprave nanj so se sicer pričele že en teden prej z generalnim letnim čiščenjem cerkve in njene okolice. Zares pa se je začelo v petek s filmskim večerom v kulturnem domu, ogledali smo si filmsko uspešnico Marijina zemlja. Preostala dva dni pa se je dogajanje odvijalo pod šotorom na grajskem dvorišču, ki ga je v ta namen zagotovila Občina Preddvor. Sobotni večer je bil namenjen reviji pevskih zborov občine Preddvor in obeh župnij. S po dvema pesmima je nastopilo kar 8 zborov: iz župnije Preddvor Otroški pevski zbor Ključki, Mladinska glasbena skupina Canticum, Mešani pevski zbor Sveti Peter in Moška vokalna skupina Petrus, iz župnije Kokra Pevski zbor župnije Kokra ter Kokrški pevčki, zapele pa so tudi  "Josipinke" iz Ženskega pevskega zbora Josipine Turnograjske Društva upokojencev Preddvor in Plamenke iz Kulturnega društva Pesmi pojmo Preddvor. Vrhunec Župnijskega dne je bil v nedeljo. Pričel se je s slovesno sveto mašo v Cerkvi svetega Petra v Preddvoru, pri kateri so peli združeni cerkveni pevski zbori. Sledilo je druženje na grajskem dvorišču z bogatim kulturnim programom. Najodmevnejša je bila dramska uprizoritev življenja blaženega Alojzija Grozdeta, katerega god smo praznovali na ta dan. Igro z naslovom Šla moja pot bo! je uprizorila dramska skupina Getsemani, režirala sta jo domači župnik g. Branko Setnikar in Metod Jagodic. Poleg nje so nam zaplesali še domači folkloristi, zaigrala pa ansambel Kvatropirci in ansambel Jutro z Jezerskega. Sobotni in nedeljski program je z lepo slovensko besedo obogatilo povezovanje Matjaža Merljaka. Poskrbljeno je bilo tudi za jedačo in pijačo, srečelov in vožnjo s kočijo. Preživeli smo lep dan. Že se veselimo podobnega srečanja v naslednjem letu.

 

Franci Jagodic, Petra Lombar Premru

Foto: Minko Križnar, Slavko Prezelj, Petra Lombar Premru

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!