Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

oblačno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno, več sonca bo popoldne v vzhodnih krajih. V hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno lahko rahlo deževalo ali rosilo. Popoldne in zvečer se bo krepil jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 °C.
10°C | 19°C
ponedeljek, 22.09.2018
16°C | 16°C
torek, 24.09.2018
10°C | 19°C
sreda, 25.09.2018
2°C | 17°C
četrtek, 26.09.2018
0°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 8h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
10°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Župnijski dan župnij Preddvor in Kokra


KULTURA, DOGODKI, VERSKE

| |
28.05.2018      22:08
A A

Župnijski dan župnij Preddvor in KokraDeli:

V Preddvoru smo v nedeljo, 27. maja praznovali 2. Župnijski dan župnij Preddvor in Kokra. To je dan, ki je namenjen druženju župljanov za boljšo medsebojno povezanost. Da smo se nanj bolje pripravili in ga globlje doživeli, je bilo zagotovljeno z dogajanjem v obliki tridnevja. Prave priprave nanj so se sicer pričele že en teden prej z generalnim letnim čiščenjem cerkve in njene okolice. Zares pa se je začelo v petek s filmskim večerom v kulturnem domu, ogledali smo si filmsko uspešnico Marijina zemlja. Preostala dva dni pa se je dogajanje odvijalo pod šotorom na grajskem dvorišču, ki ga je v ta namen zagotovila Občina Preddvor. Sobotni večer je bil namenjen reviji pevskih zborov občine Preddvor in obeh župnij. S po dvema pesmima je nastopilo kar 8 zborov: iz župnije Preddvor Otroški pevski zbor Ključki, Mladinska glasbena skupina Canticum, Mešani pevski zbor Sveti Peter in Moška vokalna skupina Petrus, iz župnije Kokra Pevski zbor župnije Kokra ter Kokrški pevčki, zapele pa so tudi  "Josipinke" iz Ženskega pevskega zbora Josipine Turnograjske Društva upokojencev Preddvor in Plamenke iz Kulturnega društva Pesmi pojmo Preddvor. Vrhunec Župnijskega dne je bil v nedeljo. Pričel se je s slovesno sveto mašo v Cerkvi svetega Petra v Preddvoru, pri kateri so peli združeni cerkveni pevski zbori. Sledilo je druženje na grajskem dvorišču z bogatim kulturnim programom. Najodmevnejša je bila dramska uprizoritev življenja blaženega Alojzija Grozdeta, katerega god smo praznovali na ta dan. Igro z naslovom Šla moja pot bo! je uprizorila dramska skupina Getsemani, režirala sta jo domači župnik g. Branko Setnikar in Metod Jagodic. Poleg nje so nam zaplesali še domači folkloristi, zaigrala pa ansambel Kvatropirci in ansambel Jutro z Jezerskega. Sobotni in nedeljski program je z lepo slovensko besedo obogatilo povezovanje Matjaža Merljaka. Poskrbljeno je bilo tudi za jedačo in pijačo, srečelov in vožnjo s kočijo. Preživeli smo lep dan. Že se veselimo podobnega srečanja v naslednjem letu.

 

Franci Jagodic, Petra Lombar Premru

Foto: Minko Križnar, Slavko Prezelj, Petra Lombar Premru

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo