Logo MojaObčina.si
DANES
13°C
4°C
JUTRI
15°C
4°C
Oceni objavo

Srečanje preddvorskih sošolcev starih 80 let

Pisalo se je leto 1943. V teh težkih časih se nas je rodilo V Preddvoru in okoliških vaseh kar precej otrok. Ko smo leta 1950 stopili prvič v šolske klopi nas je bilo za dva razreda. Leta so tekla, končali smo osnovno šolo, potem še poklicno in srednjo šolo, nekaj tudi fakulteto. Razkropili smo se po vsej Sloveniji, veliko nas je ostalo v preddvorski občini, nekateri so nam pobegnili tudi v tujino. Prvič smo se srečali, ko smo dopolnili 40 let, potem 50, 60 let. Ob 60 letnici smo se dogovorili, da se srečamo na vsakih pet let. In tako je tudi bilo. Šestega oktobra letos smo se zbrali gostilni Logar v Hotemažah. Poslali smo 29 prijaznih vabil, srečanja pa se udeležilo 18 sošolcev. Bili smo vsi dobro razpoloženi. Prijetno smo pokramljali, obujali spomine, tudi zapeli smo. Za smeh je poskrbela tudi sošolka Polonca.

Na koncu še skupna fotografija. Ni pa bilo govora o naslednjem srečanju. Ne bomo pa čakali spet pet let. Če nam bo zdravje služilo se bomo verjetno srečali prav kmalu.

Anica Celar Gorza

Oglejte si tudi