Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, po nižinah v notranjosti bo večinoma nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem ob šibki burji okoli 12.
8°C | 19°C
sobota, 20.10.2018
5°C | 18°C
nedelja, 21.10.2018
6°C | 16°C
ponedeljek, 22.10.2018
6°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 18.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Osnovna šola

9. Ekoteden v OŠ Matije Valjavca Preddvor


OSNOVNA ŠOLA

| |
11.06.2017      23:03
A A

9. Ekoteden v OŠ Matije Valjavca PreddvorJan Urbanc iz Gorenjskih elektrarn med sedmošolci
Jan Urbanc iz Gorenjskih elektrarn med sedmošolci
Deli:

V prvih junijskih dneh je na OŠ Matije Valjavca v Preddvoru  potekal tradicionalni, že deveti Ekoteden. Učencem najvišjih razredov so strokovnjaki iz Gorenjskih elektrarn Drago Papler, Janez Basaj in Jan Urbanc približali področja hidroelektrarn, varčevanja z energijo in obnovljivih virov energije. Petošolce je obiskala Tadeja Vodnik iz Lokalne energetske agencije Gorenjske (LEAG), ter jim predstavila učinkovito rabo in obnovljive vire energije. Četrtošolci so se sprehodili do Brega ob Kokri, kjer so si ogledali čistilno napravo, najmlajši šolarji pa so ustvarjali iz odpadnih materialov ter z razstavo izdelkov počastili 5. junij, svetovni dan varovanja okolja. Dolgoletna vodja in koordinatorica Ekotedna Mira Vizjak je po izvedenih dejavnostih izrazila zadovoljstvo: »Učenci so tudi letos izredno lepo sodelovali na delavnicah, zlasti nekateri starejši so pokazali zanimanje in so se aktivno vključili v strokovne pogovore z gosti. Prav je, da se zavedamo naše odgovornosti do okolja, prav ozaveščenost je ključna, da nam v primeru nesreč ali katastrof, kakršni smo bili pred kratkim priča na Vrhniki, ni vseeno in da znamo preudarno odreagirati.«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OSNOVNA ŠOLA MATIJE VALJAVCA PREDDVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo