Logo MojaObčina.si

Preddvor

JUTRI
1°C
-5°C
NED.
2°C
-5°C
Deli

9. Ekoteden v OŠ Matije Valjavca Preddvor

V prvih junijskih dneh je na OŠ Matije Valjavca v Preddvoru  potekal tradicionalni, že deveti Ekoteden. Učencem najvišjih razredov so strokovnjaki iz Gorenjskih elektrarn Drago Papler, Janez Basaj in Jan Urbanc približali področja hidroelektrarn, varčevanja z energijo in obnovljivih virov energije. Petošolce je obiskala Tadeja Vodnik iz Lokalne energetske agencije Gorenjske (LEAG), ter jim predstavila učinkovito rabo in obnovljive vire energije. Četrtošolci so se sprehodili do Brega ob Kokri, kjer so si ogledali čistilno napravo, najmlajši šolarji pa so ustvarjali iz odpadnih materialov ter z razstavo izdelkov počastili 5. junij, svetovni dan varovanja okolja. Dolgoletna vodja in koordinatorica Ekotedna Mira Vizjak je po izvedenih dejavnostih izrazila zadovoljstvo: »Učenci so tudi letos izredno lepo sodelovali na delavnicah, zlasti nekateri starejši so pokazali zanimanje in so se aktivno vključili v strokovne pogovore z gosti. Prav je, da se zavedamo naše odgovornosti do okolja, prav ozaveščenost je ključna, da nam v primeru nesreč ali katastrof, kakršni smo bili pred kratkim priča na Vrhniki, ni vseeno in da znamo preudarno odreagirati.«

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij