Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 26.05.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo na Primorskem pretežno jasno, drugod delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Predvsem v hribovitem svetu bo nastala kakšna nevihta. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 27, na Primorskem do 29 °C.
12°C | 26°C
nedelja, 27.05.2018
14°C | 26°C
ponedeljek, 28.05.2018
14°C | 28°C
torek, 29.05.2018
16°C | 27°C
sreda, 30.05.2018
14°C | 27°C
Opozorila
Sobota, 26.5.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Začetek skavtskega leta


PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, VERSKE

| |
28.09.2017      15:58
A A

Začetek skavtskega leta


Si želiš doživeti nepozabne dogodivščine, več časa preživeti v naravi, spoznati nove prijatelje in skupaj pomagati okolju in ljudem v njem? Si star od 11 - 21 let? Pokaži, da si upaš in se nam pridruži. Postani skavt!


Deli:

Slovenska skavtska organizacija (Združenje slovenskih katoliških skavtinj in skavtov) je prostovoljna nacionalna mladinska organizacija, ki se ukvarja z vzgojo in izobraževanjem otrok in mladih.

Temelji na načelih, ki jih je v začetku 20. stoletja napisal Robert Baden-Powell, ustanovitelj skavtskega gibanja. V Sloveniji smo skavti aktivni od leta 1990, začetki pa segajo v čas pred vojno. 

V Sloveniji je približno 5000 aktivnih skavtov, vodi jih okoli 820 voditeljev prostovoljcev.

Osnovni namen vzgoje v ZSKSS je prispevati k polnemu telesnemu, duševnemu, duhovnemu in družbenemu razvoju otrok in mladih, da bodo lahko postali trdne osebnosti, odgovorni državljani ter člani krajevnih, narodnih in mednarodnih skupnosti.

Neformalne vzgojno-izobraževalne dejavnosti izvajamo s pomočjo skavtske metode, ki je v svetu priznana kot ena najučinkovitejših neformalnih vzgojnih metod za vzgojo samostojnih ljudi in okoljsko vzgojo.

Lansko leto smo se tudi v Preddvoru odločili ustanoviti lokalno enoto skavtov – imenujemo se steg Preddvor 1. Letos tako voditelji v naše vrste vabimo vse od 6. razreda dalje (tudi dijake in bruce), ki si želite skavtskega znanja, pustolovščin ter življenja v naravi, da se nam pridružite 1. 10. 2017 ob 15:00 v cerkvi v Preddvoru na začetku skavtskega leta. Tam bomo imeli skavtsko mašo in po njej sestanek za starše.
Prijavnice, naše pretekle dogodke in dodatne informacije o nas najdete tudi na naši spletni strani, če pa imate vprašanja, nam lahko vedno pišete na naš mail: preddvor1@gmail.com. 

Bodite pripravljeni!


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo