Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer bo še možna kakšna ploha ali nevihta, ponoči pa se bo ozračje umirilo. Prehodno se bo zjasnilo. Zjutraj pa se bo od zahoda zmerno pooblačilo, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
14°C | 27°C
torek, 15.07.2018
16°C | 25°C
sreda, 17.07.2018
15°C | 28°C
četrtek, 18.07.2018
14°C | 30°C
petek, 19.07.2018
14°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 15.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Začetek skavtskega leta


PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, VERSKE

| |
28.09.2017      15:58
A A

Začetek skavtskega leta


Si želiš doživeti nepozabne dogodivščine, več časa preživeti v naravi, spoznati nove prijatelje in skupaj pomagati okolju in ljudem v njem? Si star od 11 - 21 let? Pokaži, da si upaš in se nam pridruži. Postani skavt!


Deli:

Slovenska skavtska organizacija (Združenje slovenskih katoliških skavtinj in skavtov) je prostovoljna nacionalna mladinska organizacija, ki se ukvarja z vzgojo in izobraževanjem otrok in mladih.

Temelji na načelih, ki jih je v začetku 20. stoletja napisal Robert Baden-Powell, ustanovitelj skavtskega gibanja. V Sloveniji smo skavti aktivni od leta 1990, začetki pa segajo v čas pred vojno. 

V Sloveniji je približno 5000 aktivnih skavtov, vodi jih okoli 820 voditeljev prostovoljcev.

Osnovni namen vzgoje v ZSKSS je prispevati k polnemu telesnemu, duševnemu, duhovnemu in družbenemu razvoju otrok in mladih, da bodo lahko postali trdne osebnosti, odgovorni državljani ter člani krajevnih, narodnih in mednarodnih skupnosti.

Neformalne vzgojno-izobraževalne dejavnosti izvajamo s pomočjo skavtske metode, ki je v svetu priznana kot ena najučinkovitejših neformalnih vzgojnih metod za vzgojo samostojnih ljudi in okoljsko vzgojo.

Lansko leto smo se tudi v Preddvoru odločili ustanoviti lokalno enoto skavtov – imenujemo se steg Preddvor 1. Letos tako voditelji v naše vrste vabimo vse od 6. razreda dalje (tudi dijake in bruce), ki si želite skavtskega znanja, pustolovščin ter življenja v naravi, da se nam pridružite 1. 10. 2017 ob 15:00 v cerkvi v Preddvoru na začetku skavtskega leta. Tam bomo imeli skavtsko mašo in po njej sestanek za starše.
Prijavnice, naše pretekle dogodke in dodatne informacije o nas najdete tudi na naši spletni strani, če pa imate vprašanja, nam lahko vedno pišete na naš mail: preddvor1@gmail.com. 

Bodite pripravljeni!


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.07.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo