Logo MojaObčina.si
DANES
6°C
-3°C
JUTRI
5°C
-1°C
Oceni objavo

Prekuhavanje vode

Vse uporabnike, ki se oskrbujejo s pitno vodo iz vodovodnega sistema VS Kranj v naseljih Nova vas, Preddvor, Zgornja Bela, Srednja Bela, Spodnja Bela, Hrib, Tupaliče, Hotemaže, Visoko, Milje, Kokra, Potoče (ob cesti na Jezersko), Olševek in Luže obveščamo, da je zaradi kaljenja vodnih virov potrebno vodo prekuhavati za pitje, pripravo hrane in druga gospodinjska opravila.

Prav tako Vodovodna zadruga Preddvor obvešča vse uporabnike pitne vode na območju vasi Nova vas, Hrib, Preddvor, Breg ob Kokri, Spodnji del Tupalič, Spodnje, Srednje  in Zgornje Bele, da je zaradi nedavnih neurij do preklica potrebno prekuhavanje pitne vode zaradi povečane motnosti.

Novice o preklicu lahko spremljate na spletni strani občine.

Navodilo o prekuhavanju vode najdete na spletni strani Komunala Krnaj.

Povzetek postopka prekuhavanja vode:
•Dezinfekcija pitne vode s prekuhavanjem je varna metoda.
•Tri minute burnega vretja pomeni široko mikrobiološko varnost.
•Če je voda motna, jo pred prekuhavanjem zbistrimo z usedanjem in nato filtriramo.
•Preprečiti je treba možnost naknadnega onesnaženja prekuhane vode.
•Vodo hranimo v hladilniku.
•Za pitje in pripravo hrane jo uporabljamo 24 ur, izjemoma 48 ur.


Prosimo za razumevanje.

Oglejte si tudi