Logo MojaObčina.si

Preddvor

DANES
6°C
0°C
JUTRI
6°C
-3°C
Deli
2146

Želimo si drugačne slike ekološkega otoka

Na ekoloških otokih v Preddvoru žal znova opažamo vse obsežnejše odlaganje neustrezno odloženih masovnih odpadkov. V središču Preddvora, na pokopališču, na Beli… Ni videti lepo.

Zaradi nepravilne uporabe in nenehnega odlaganja odpadnega tekstila ob zabojnikih, so z otoka ob Breški poti že odstranili rdeči, tekstilu namenjen zabojnik »Tekstilko«. V kolikor se bo kopičenje večjih kosovnih odpadkov nadaljevalo, bodo celotni otok umaknili, opozarjajo pristojni.

Zabojniki na ekoloških otokih so namreč namenjeni dodatnemu ločevanju odpadkov iz gospodinjstev. Odpadke je potrebno VEDNO odložiti V ZABOJNIK, odlaganje poleg njih pa je prepovedano in kaznivo. Večje količine in večje kose odpadkov odpeljite v temu namenjene zbirne centre.

Želimo si drugačne slike ekološkega otoka. Da jo bomo imeli, je odgovoren prav vsak posameznik, občan ali naključni mimovozeči… Kdo je pripravljen storiti korak za čisto okolje našega kraja?

Petra Lombar Premru

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi