Logo MojaObčina.si

Preddvor

JUTRI
24°C
11°C
PON.
20°C
14°C
Deli
3230

Zaključek praznovanja letošnjega občinskega praznika

S Petrovim sm´nom  in tradicionalnim mednarodnim folklornim festivalom smo v Preddvoru sklenili praznovanja ob letošnjem občinskem prazniku, ki ga obeležujemo 1. junija v spomin na rojakinjo, prvo slovensko pisateljico, pesnico in skladateljico Josipino Urbančič Turnograjsko. »V veliko veselje mi je bilo se srečati z občani na različnih dogodkih, ki so popestrili dogajanje v našem kraju. Aktivnosti in vsebine so bile raznolike, za vsakega je bilo nekaj. Predvsem je bilo izredno prijetno gledati nasmejane ljudi, ki so si med seboj delili čas in veselje,« je ob sklepu praznovanj dejal župan Rok Roblek.

Spomnimo: tekom junija se je zvrstil niz dogodkov, začenši že na predvečer praznika, ko je na slavnostni akademiji pater Polikarp Brolih spregovoril o vrednotah, Miro Roblek je prejel občinsko priznanje, grb Občine Preddvor je župan podelil Turističnemu društvu Bašelj. Odmevnejši dogodki so bili še predstavitev nove knjige o rodbini Wurzbach V ogledalu grajske zgodovine, avtorice ddr. Mire Delavec Touhami, kresna noč, ki so jo v počastitev dneva državnosti pripravili člani skupine Korak za čisto naravo in Skavti ter 2. glasbeni Festival Free Forms. V cerkvi nad Mačami je bila sveta maša za spravo, člani TD Kokra so uspešno izvedli tradicionalni Semenj v Kokri z žegnanjem koles, v čebelarstvu Kokl v Potočah je bil dan odprti vrat slovenskih čebelarjev, Občinska organizacija za vrednote NOB Preddvor pa je pripravila spominsko slovesnost ob 77.obletnici ustanovitve Kokrškega odreda. Skupina novih lokalnih turističnih vodnikov je uspešno zaključila izobraževanje, občanom so se predstavili na pogovornem večeru, kjer jim je župan slovesno podelil pridobljene licence. V okviru pohodniškega festivala Kamniško Savinjske Alpe je potekal prvi pohod po literarni poti pod Storžičem, likovno društvo Preddvorski samorastniki je razstavljalo v hotelu Alma, športno društvo pa je kot vsako leto izpeljalo prvenstvo občine v malem nogometu. 
P.L.Premru
Fotografije: Arhiv: Moja občina.si Preddvor in FB

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi