Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo delno jasno, na jugu bo več oblačnosti. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja, drugod severovzhodnik.
5°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
5°C | 21°C
petek, 26.10.2018
5°C | 20°C
sobota, 27.10.2018
9°C | 19°C
nedelja, 28.10.2018
11°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Volitve

18. novembra volitve županov in občinskih ......


VOLITVE

| |
05.09.2018      18:29
A A

18. novembra volitve županov in občinskih svetov


V tem tednu so se začela volilna opravila, ki so potrebna za izvedbo novembrskih lokalnih volitev. Na spletni strani Občine Preddvor v posebnem zavihku LOKALNE VOLITVE 2018 (v rubriki AKTUALNO) je že objavljen sklep Občinske volilne komisije o potrebnem številu podpisov volivcev za vložitev kandidature za župana in za kandidaturo za člane občinskega sveta.


Deli:

Predsednik Državnega zbora Republike Slovenije je razpisal redne volitve v občinske svet in redne volitve županov. Razpis je objavljen v Uradnem listu RS, št. 48/18. Za dan glasovanja na lokalnih volitvah je določena nedelja, 18. 11. 2018. Za dan razpisa lokalnih volitev, s katerim začnejo teči volilna opravila, ki so potrebna za izvedbo lokalnih volitev, pa je bil določen ponedeljek, 3. 9. 2018.

Lokalne volitve vodijo in izvajajo volilni organi imenovani po Zakonu o lokalnih volitvah in sicer Državna volilna komisija (DVK) in Občinske volilne komisije (OVK). Za izvedbo volilnih opravil je Državna volilna komisija že sprejela Rokovnik, ki določa roke, do katerih morajo biti posamezna opravila izvedena.

Občinska volilna komisija Občine Preddvor se je že sestala in sprejela sklep o potrebnem številu podpisov volivcev za vložitev kandidature za župana in za kandidaturo za člane občinskega sveta. Sklep, je objavljen na spletni strani Občine Preddvor v posebnem zavihku LOKALNE VOLITVE 2018 (v rubriki AKTUALNO), ki ja odprt posebej za spremljanje izvedbe volitev. 

Občinska volilna komisija je sprejela tudi sklep o določitvi volišč ter poziv k evidentiranju kandidatov za posamezni volilni odbor.

Povezava na kateri lahko spremljate letošnje lokalne volitve:

http://preddvor.si/domov/lokalne-volitve-2018/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo