Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Zvečer se bodo oblaki posušili in ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala večinoma šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, ob morju in v krajih z burjo na Primorskem od 4 do 11°C.
0°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
1°C | 20°C
petek, 28.09.2018
5°C | 23°C
sobota, 29.09.2018
10°C | 12°C
nedelja, 30.09.2018
2°C | 18°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Skupna občinska uprava občin Preddvor in ......


OBČINSKE

| |
22.05.2017      9:34
A A

Skupna občinska uprava občin Preddvor in JezerskoDeli:

Prva ideja za ustanovitev skupne občinske uprave občin Preddvor in Jezersko se je porodila že pred več kot letom dni: z namenom racionalizacije stroškov naj bi občini združili nekaj nalog občinske uprave. Po obisku občin Kostel in Osilnica, ki imata več skupnih nalog občinskih uprav, ob dejstvu, da tovrstno združevanje s sofinanciranjem podpira tudi država in ob tedanji podpori namere s strani obeh občinskih svetov so za pripravo te skupne službe zaprosili zunanjo strokovno sodelavko, Edito Dobaj. Le ta je ob drugi obravnavi odloka, ko sta oba občinska sveta zasedala za skupno mizo, predstavila vse pomembne detajle o skupni upravi, ki je vse bliže temu, da zares zaživi. Kot je pojasnila, v začetku načrtujejo skupno upravo za področje računovodstva, financiranja, kadrovanja in sistemizacij, odlok pa je pripravljen v skladu s sedanjo zakonodajo in ne predvideva dodatnih finančnih obremenitev, stroškov ter novih delovnih mest ampak prezaposlitev že zaposlenih, vodenje pa bo prevzel eden od že sedaj zaposlenih. S tem namenom sta občini že poenotili nekatere programe, lokacije služb in delovni čas pa ob občasnih skupnih usklajevanjih ostajata nespremenjena, saj sodobna tehnologija omogoča veliko dela na daljavo. Župana sta se dogovorila, da 70% delež dela prevzame Preddvor, 30 % pa Jezersko, kar je preddvorski župan utemeljil, da so bili enaki deleži tudi, ko se je občina Jezersko pred skoraj dvema desetletjema osamosvojila. Dobajeva je pojasnila, da okvirni izračuni izkazujejo prihranek, pa tudi če bi država opustila sofinanciranje, bi ostali pri sedanjih stroških. V razpravi so svetniki izrazili podporo predlogu, željo po sodelovalnih odnosih in kvalitetnem delu pa tudi skrb za morebitno preobremenjenost uslužbencev ob novih nalogah in morebitno potrebno razbremenitev na drugih področjih ter skrb za zaposlene, v primeru, da se skupna uprava razformira. Dobajeva je pojasnila, da so v tem primeru zaposleni zaščiteni in dobijo nazaj predhodna delovna mesta. »Vsekakor ni namen le testirati in opustiti, temveč se zastavljene poti držati in jo v prihodnje razširiti še nak kakšno področje,« je dejal eden izmed njih, jezerski župan Rebolj pa je še enkrat več poudaril, da  tem ne izgubljajo neodvisnosti, ampak gre za racionalizacijo stroškov in večje povezovanje s sosednjo občino. Sledilo je glasovanje, s katerim sta oba občinska sveta odlok sprejela (jezerski z enim glasom proti, preddvorski pa soglasno). V naslednji fazi je predviden podpis dogovora obeh županov glede kadra in sistemizacij.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo