Logo MojaObčina.si

Preddvor

JUTRI
27°C
17°C
SRE.
29°C
13°C
3545

Preddvorski župan Rok Roblek je na tradicionalnem decembrskem sprejemu gostil občane, stare 90 let in več

V petek, 6.decembra 2019 je preddvorski župan Rok Roblek priredil sprejem za  starostnike stare 90- in več let. Takšno starost je letos v občini doseglo kar  40 občanov, najstarejši pa sta 104 letna Frančiška Zorman iz Bašlja in 103 letna Manca Rogelj iz Potoč. Tradicionalnega sprejema se jih je udeležilo 8: gospe Antonija Klakočar, Marija Klanjšek, Vida Kok, Frančiška Štular in – najstarejša med njimi, 97 letna Pavla Tičar ter gospodje Anton Bukovnik, Emil Hafner in Albin Rehberger. »Zbrali smo se, da počastimo vašo častitljivo starost. Vsak korak v življenju prinaša neka nova spoznanja, pušča pečat, sled v življenju. In četudi se vam zdi, da je včasih korak izredno počasen, težek, je to zaradi količine spoznanj, zaradi izkušenj, ki ste jih v življenju pridobili. Nekaj malega je verjetno tudi zaradi let, se strinjamo, kajne?« je goste nagovoril župan. »Vi ste duša našega kraja, ste tisti, ki ste nam , mlajšim generacijam, dali življenje in pustili kraj, v stanju kot je. In mi ga sprejemamo z odprtimi rokami, z veliko mero odgovornosti, da bomo z njim ravnali tako tudi naprej in ga nekoč predali našim otrokom, našim vnukom. Izjemen pečat ste pustili v Preddvoru, vsak izmed vas. Kajti, če enega izmed vas ne bi bilo, ne bi bilo družbe, take kot je danes, ne bi bilo vaših otrok in stvari, ki ste jih v življenju ustvarili. Zato se vam v imenu Občine in kot župan iskreno zahvaljujem in vam želim, da bi v decembrskem času bilo obilo sončnih dni, kot je današnji, ki je kot nalašč za praznovanje. Sonce pokaže nasmešek na obrazu, medčloveški odnosi pa so tako kot vreme, včasih, ko je vreme malo bolj kislo, se tudi mi držimo malo bolj kislo, ko pa je vreme lepo, smo pa bolj prešerni.« Župan je v nagovoru poudaril tudi to, da so se zbrali v pomembnem prostoru, kjer se oblikujejo odločitve o razvoju občine, saj tu zaseda občinski svet in razpravljajo tudi o zadevah, ki se tičejo starejših, tistih, ki rabijo pomoč in podporo. Izpostavil je delovanje odbora za socialo, katerega predsednica je prav tako na sprejemu navzoča občinska svetnica Darja Delavec. »Upam, da bodo tudi vaše ideje in pomisleki prišli do te mize in upam, da bomo uspeli narediti kakšen korak v smeri, da izboljšamo kakovost vašega življenja,« je dejal in sklenil z voščilom: »Vsem, tako tistim, ki ste letos rojstni dan že praznovali, kot tistim, ki ga še boste, želim iskrene čestitke ob častitljivih letih in močno upam, da se v prihodnjih letih, ali pa kdaj na vasi, še srečamo.«

Kot vsako leto so za kulturni program poskrbele Josipinke, pevke Ženskega pevskega zbora Josipine Turnograjske Društva upokojencev Preddvor, ki so zbranim zapele nekaj pesmi. Sledila je pogostitev, v torto pa sta zarezala jastarejša udeleženca, Pavla Tičar in Emil Hafner. Poleg starostnikov so se sprejema tudi letos udeležile tudi Gelike, predstavnice skupine za ročna dela, ki deluje pri DU Preddvor, ki so županu izročile copatke za preddvorske novorojenčke. 

 

Petra Lombar Premru

Foto: Tina Vidmar

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi